Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Plzeň díky nápadu STAN zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích

Plzeň díky nápadu STAN zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích

30. 9. 2019

Povedlo se! I díky našemu podnětu může Plzeň odteď přes mobilní aplikaci Záchranka efektivně a rychle své obyvatele informovat o krizových situacích jako jsou povodně, evakuace, únik chemických látek a další. 

Plzeň díky nápadu STAN zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích

Plzeň díky nápadu STAN zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích

Impulsem byla událost z letošního května, kdy byla v Plzni-Skvrňanech nalezena letecká puma z II. světové války a následně bylo evakuováno na 20 000 osob. Ukázalo se, že město nemá efektivní a rychlý způsob jak informovat najednou několik tisíc svých obyvatel v krizové situaci. 

Mobilní aplikace Záchranka je s cca 900 000 instalacemi jednou z nejpopulárnějších mobilních aplikací u nás. Umožňuje zavolání rychlé záchranné služby spolu s předáním doprovodných informací jako je umístění volajícího či informace související se zdravotním stavem. Varovná hlášení jsou jedna z funkcionalit aplikace Záchranka, která byla zatím dostupná jen pro Prahu. Teď se k Praze přidala i Plzeň. 

Pavel Cvrček (STAN) svůj nápad přednesl na komisi eGoverment, propojil město s tvůrci aplikace a za pár měsíců se vše povedlo zrealizovat.

Kdo ještě nemáte, tak si aplikaci zdarma stáhněte. Zabere Vám to jen minutu a nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.zachrankaapp.cz.

 

Autor: Václav Cinádr