Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Ivan Bartoš v pátek navštíví Plzeňský kraj!

Ivan Bartoš v pátek navštíví Plzeňský kraj!

17. 8. 2021

V pátek 20. srpna zavítá do Plzeňského kraje kandidát na post premiéra za koalici Pirátů a Starostů Ivan Bartoš. Během nabitého programu v doprovodu krajských lídrů Josefa Bernarda (STAN) a Daniela Kůse (Piráti) navštíví významné plzeňské podniky Škoda Machine Tool a Plzeňský Prazdroj, úspěšnou Farmu Moulisových v Milínově, následně se setká s občany v Sušici i Plzni.

Ivan Bartoš v pátek navštíví Plzeňský kraj!

Ivan Bartoš v pátek navštíví Plzeňský kraj!

Jednodenní návštěva Plzeňského kraje odstartuje v 10:00 pozdní snídaní v Café Restaurant Kačaba, kde v současnosti pracuje zhruba 30 lidí se zdravotním znevýhodněním a je ukázkou úspěšného sociálního podnikání.

Po rozhovoru pro regionální televizi zamíří Ivan Bartoš na návštěvu do společnosti Škoda Machine Tools - tradičního plzeňského výrobce těžkých frézovacích a vyvrtávacích strojů, jehož historie sahá až do roku 1911. Ze “ŠKODOVKY” se ve 13:30 vypraví v doprovodu krajských kandidátů Pirátů a Starostů do samého srdce západočeské metropole, místa, kde se zrodilo a “pramení” legendární pivo Pilsner Urquell.

Ivan Bartoš nebude diskutovat pouze se zástupci průmyslových gigantů, navštíví také úspěšnou Farmu Moulisových v Milínově, kde přijde řeč na zemědělství. “Stejně jako průmysl, je i zemědělství jedním z klíčových bodů našeho programu. Chceme, aby naše půda byla zdravá, plná života, schopná zadržovat vodu a produkovat dostatek kvalitních a zdravých potravin díky zemědělcům, kteří na ní ekologicky hospodaří,” vysvětluje jeden z důvodů návštěvy Bartoš.

Od 16:30 se Ivan Bartoš v Sušici setká se zástupci nejmladšího místního sdružení Pirátů na západu Čech a spolu s nimi i krajskými lídry Josefem Bernardem (STAN) a Danielem Kůsem (Piráti) vyrazí na ostrov Santos diskutovat s místními občany. “Témat k diskuzi je v Sušici víc než dost. Situací v Sušické nemocnici počínaje, přes referendum, výstavbu sportovní haly, až po hrozící výstavbu montoven v areálu bývalého Sola,” konstatuje Daniel Kůs. V rámci kontaktní kampaně se v Sušici objeví i ikonická NanuKára plná skvělých jahodových nanuků.

Celodenní maraton Ivan Bartoš zakončí zhruba kolem sedmé hodiny večer. kdy zavítá na Festival na ulici. “Rád po náročném pracovním dni dobiju baterky u dobré muziky a konečně nasaju atmosféru festivalu,” těší se na zaslouženou odměnu Bartoš.

Autor: Václav Cinádr