Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Evropské volby v Plzeňském kraji

Evropské volby v Plzeňském kraji

31. 5. 2019

Jako by ani nebyl rok bez nějakých voleb. Každé jdou ty zásadní a důležité, kdy je potřeba bojovat proti lžím, populismu a povrchní marketingové kampani. 

starosta města Zbiroh Michal Muravecký (STAN), starostka Kozolup Michaela Opltová, europoslanec Stanislav Polčák, starosta Dolních Studének a místopředseda STAN Radim Sršeň

starosta města Zbiroh Michal Muravecký (STAN), starostka Kozolup Michaela Opltová, europoslanec Stanislav Polčák, starosta Dolních Studének a místopředseda STAN Radim Sršeň

Předně bych všem chtěla poděkovat za vaše hlasy, podporu a pomoc při kampani. Za pár týdnů jsem si objela celý kraj a absolvovala nespočet zajímavých setkání a akcí. Ač jsem byla na kandidátce až na 18. místě, spíše jako podpora, tak 1724 preferenčních hlasů je úžasných. Moc mě těší volební účast (i když pořád v EU třetí nejnižší), kdy lidé už snad chápou, že evropské volby nejsou volby druhé kategorie. Není to jen „MY“ a zlý „Brusel“, ale že my všichni jsme Evropa a musíme se na jejím dalším rozvoji a směřování aktivně podílet. 

Volební výsledek 11,7% a 3 mandáty pro naší koaliční kandidátku je výborných. Projekt, který rozhodně nevznikal bez kompromisů, měl rozhodně při důležitých volbách do Evropského parlamentu svůj význam. Netříštili se proevropské síly a při rozhovorech s občany mnoho z nich oceňovalo právě to, že jsme se dokázali dohodnout a překonat vzájemné rozdíly a drobné rozpory.

Hlavní je pro mě ještě jedna věc, a tou je, že se Stanislav Polčák stal opět europoslancem. Neznám moc pracovitějších lidí. Jsem ráda, že se bude někdo zase bít za naše regiony, města i ty nejmenší obce. Bude hájit zájmy nás starostů, ať už s malým nebo velkým “S“.

Ještě jednou, děkuji!

 

Michaela Opltová

starostka obce Kozolupy, krajská místopředsedkyně STAN

Autor: Václav Cinádr