Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Starostka Michaela Opltová - lídrem koalice LIDOVCI A STAROSTOVÉ

Starostka Michaela Opltová - lídrem koalice LIDOVCI A STAROSTOVÉ

8. 6. 2017

Nová koalice LIDOVCI A STAROSTOVÉ zvolila v Plzeňském kraji své lídry pro volby do Poslanecké sněmovny PČR.

Ing. Michaela Opltová

Ing. Michaela Opltová

Stejně jako na celostátní úrovni zvolila koalice výrazně mladší lídry než jiné politické strany. Na 1. místě bude koalici reprezentovat za Starosty Ing. Michaela Opltová, starostka obce Kozolupy, na druhém místě za KDU-ČSL Ing. Stanislav Šec, radní MO Plzeň 3.

Nová koalice, mladí lídři, nová témata pro nové voliče v Plzeňském kraji. Mládí lídrů však není rozhodně jejich jedinou devizou.

Co zůstává? Úcta k tradičním hodnotám, nechuť k jakémukoliv extremismu. Nové lídry zaštiťují a ze všech sil podporují zkušení starostové a významné osobnosti  kraje. Starosta okresního města Domažlice Ing. Miroslav Mach, náměstci hejtmana Plzeňského kraje Mgr. Ivana Bartošová a Ing. Pavel Čížek, náměstek primátora Ing. Petr Náhlík a mnozí další.

Hlavní priority? Své dlouhodobé téma podporu rodin s dětmi přináší LIDOVCI, pevné přesvědčení o tom, že stát se má řídit odspodu, od občanů, obcí a krajů přináší STAROSTOVÉ.

Společný je maximální důraz na modernizaci společnosti, na digitalizaci, vysokorychlostní internet. Chceme, aby bylo možné žít na venkově, pracovat zde a přitom být ve spojení s celým světem. Zcela zásadní je i reálné prosazení myšlenky eGovernmentu, kdy bude veřejná správa díky moderním elektronickým nástrojům k občanům přátelštější, dostupnější, efektivnější, rychlejší a levnější. 

Velký význam dáváme výbornému vzdělání,  kvalitní dopravě, dostupnosti sportu a kultury.

Na celostátní a mezinárodní úrovni jsme přesvědčeni, že náš stát musí být spolehlivým a váženým partnerem všech evropských zemí, jeho slovo musí mít větší váhu než dosud. Náš stát musí zajistit svým obyvatelům bezpečí, musí mít silnější armádu, na kterou budou obyvatelé hrdi, musí zvládat s přehledem všechny krizové situaci. Je nám cizí jakýkoliv extremismus.

Autor: Václav Cinádr