Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Seminář k rozpočtovému určení daní (RUD) s JUDr. Stanislavem v Měšťanské Besedě

Seminář k rozpočtovému určení daní (RUD) s JUDr. Stanislavem v Měšťanské Besedě

4. 8. 2011

Vláda během léta projedná novelu zákona o rozpočtovém určení daní (RUD), kterou by měl na podzim schvalovat Parlament. Novelu již předložil ministr financí Miroslav Kalousek do připomínkového řízení. Podle jeho návrhu by se měly rozdíly v příjmech ze sdílených daní na jednoho obyvatele mezi největší a „nejchudší“ obcí v ČR snížit ze současného 4,5násobku na maximálně trojnásobek a přiblížit se tak standardům běžným v zemích EU.

 

Jelikož tato změna významně ovlivní rozpočty všech obcí ČR, rozhodl se poslanec hnutí Starostové a nezávislí JUDr. Stanislav Polčák, předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, uspořádat řadu informačních seminářů nejen pro komunální politiky.
Dne 04. 08. 2011 tak proběhl v Měšťanské besedě v Plzni za účasti téměř sedmi desítek starostů Plzeňského kraje seminář, který se kromě plánovaného rozpočtového určení věnoval i dalším tématům, která jsou pro život obcí klíčová, konkrétně chystané novele zákona o zadávání veřejných zakázek a také problematice přímé volby starostů. 
 
Další informace: 
Veronika Vendlová - tajemnice hnutí
veronika.vendlova@stanez.cz 
Mobilní telefon: +420 777 326 333

Autor: Tisková zpráva