Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Proběhlo již 17.setkání starostek, místostarostek a tajemnic úřadů obcí a měst v Plzeňském kraji

Proběhlo již 17.setkání starostek, místostarostek a tajemnic úřadů obcí a měst v Plzeňském kraji

15. 5. 2023

Poslankyně a starostka Kozolup Michaela Opltová pořádala s kolegyněmi Evou Kubovou ze Spáleného Poříčí a Annou Sivčákovou z Nových Mitrovic setkání pro starostky, místostarostky a tajemnice úřadů obcí a měst v Plzeňském kraji, které porběhlo ve dnech 11. -12. 5. 2023 na Statku česká lípa v Myslovicích. Toto setkání se uskutečnilo již po sedmnácté. Účastnice si vyměnily spoustu rad a tipů, jak zlepšovat život v místech, kde jsou politicky aktivní a byl čas také seznámit se s okolím místa konání.

17.setkání starostek, místostarostek a tajemnic úřadů obcí a měst v Plzeňském kraji

17.setkání starostek, místostarostek a tajemnic úřadů obcí a měst v Plzeňském kraji

Byla to i zároveň i skvělá příležitost poznat čerstvě zvolené starostky. 

Součástí programu setkání je vždy také návštěva některého z měst či obcí v Plzeňském kraji.
Letos přijal účastnice setkání starosta a místostarostové Klatov, kteří si pro ně připravili i prohlídku historických prostor jezuitských kolejí a galerie PASK. Následoval slavnostní večer, kam přijali pozvání zástupci Plzeňského kraje Petr Vanka (ANO), Pavel Čížek (STAN) a Jan Vavřička (STAN) v čele s hejtmanem Rudolfem Špotákem (Piráti). 


Druhý den ráno čekalo přítomné dámy příjemné překvapení. Poslankyně a zároveň profesí fyzioterapeutka Michaela Šebelová (STAN) ukázala účastnicím spoustu šikovných cviků, které pomáhají na bolavá záda a krk. Na závěr sektání proběhla krátká procházka v přírodě a venkovní piknik s gulášem.

"Sama jsem na setkání starostek přijela před mnoha lety jako nová starostka, tehdy jsem ještě studovala vysokou školu. Jsem moc vděčná všem, které toto setkání každým rokem organizují a poznávají se a těším se zase za rok!", řekla na závěr poslankyně Michaela Opltová.

Celou akci podpořilo Sdružení místních samospráv České republiky a Plzeňský kraj.
 

Autor: Jana Holatová

Fotoalbum