Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Představení Středního článku podpory MŠMT v Plzeňském kraji

Představení Středního článku podpory MŠMT v Plzeňském kraji

2. 6. 2023

Střední článek se má stát podpůrným a koordinačním nástrojem a tzv. „prvním místem podpory“ pro jednotlivé školy a bude zajišťovat metodickou podporu zřizovatelů škol při plnění jejich zřizovatelské role.

V úterý 13. 6. 2023 od 16:00 proběhne představení Středního článku podpory MŠMT v Plzeňském kraji.

Setkání proběhne na SOU elektrotechnické; Vejprnická 56, Plzeň (sál).

 

Setkání ke Střední článku podpory MŠMT

Setkání ke Střední článku podpory MŠMT

Střední článek se má stát podpůrným a koordinačním nástrojem a tzv. „prvním místem podpory“ pro jednotlivé školy. Nabízí školám portfolio podpůrných služeb odpovídající jejich aktuálním konkrétním potřebám. Zprostředkovává jim podporu v oblasti pedagogického leadershipu, řízení pedagogického procesu a zvyšování kvality vzdělávání, a to především od NPI ČR, ČŠI, krajských poskytovatelů DVPP, systémových projektů zaměřených na tyto oblasti, ale i od dalších významných a osvědčených aktérů v oblasti vzdělávání, kteří dosahují vysoké profesní úrovně.

Významnou oblastí je metodická podpora zřizovatelů škol při plnění jejich zřizovatelské role, ať již
v oblasti výkonu přenesené působnosti či samosprávy. Důležitá je podpora efektivní komunikace mezi zřizovatelem a školou, motivace ke spolupráci a spolupodílení se na plánech podpory a rozvoje školy.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy začíná od 1. 7. 2023 realizovat projekt Střední článek podpory ve všech krajích ČR, dosud byl pilotován jen ve dvou okresech.  

Více se o celém projektu dočtete zde.

Na setkání pro Plzeňský kraj, které proběhne v úterý 13. 6. 2023 od 16:00 do 18:00 na SOU elektrotechnické; Vejprnická 56, Plzeň (sál) se můžete hlásit zde.

Autor: Jana Holatová