Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Pojďte s námi v neděli 19. 2. otevřít Západní okruh

Pojďte s námi v neděli 19. 2. otevřít Západní okruh

9. 2. 2023

V pondělí 20. února 2023 uvedeme do provozu Západní okruh, jednu z historicky největších investičních staveb Plzeňského kraje a města Plzně.

Ještě než na silnici vyjedou auta, můžete si ji užít jako chodci, cyklisté nebo koloběžkáři. V neděli 19. února proběhne slavnostní otevření, během kterého si budete moci celou trasu prohlédnout 

Slavnostní otevření je naplánované na neděli 19. února od 12 do 14 hodin. Program v pravé poledne zahájí slavnostní přestřižení pásky a naváže na něj doprovodný program. Na procházce trasou bude ve směru od Globusu zhruba po kilometru připraven stan s posezením, občerstvením a reprodukovanou hudbou. Rodiny se mohou těšit na aktivity pro děti, ukázky techniky městské i státní policie, zdravotníků, či Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Zázemí i v případě nepříznivého počasí poskytne větší ze dvou biokoridorů, které přes daný úsek přechází. Právě pod ním budou připraveny stany s prezentací partnerů a ukázek techniky.

„Západní okruh mezi silnicemi Křimická a Karlovarská jednoduše řečeno spojuje v Plzni Makro s Globusem. S ohledem na dopravní situaci a lepší možnost parkování doporučujeme v den konání slavnostního zahájení příjezd právě od Globusu, kde celá akce začíná a kde je také možnost pohodlně zaparkovat. V ideálním případě bude nejlepší využít hromadné dopravy,“ nabádá návštěvníky náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Využijte možnosti si poprvé a naposledy zcela legálně projít či projet celou téměř čtyřkilometrovou trasu dokončené II. etapy Západního okruhu. 

Stavba za celkem 2,2 miliardy korun pak motoristům začne oficiálně sloužit v noci na pondělí 20. února.
 

Harmonogram akce

Datum: Neděle 19. února 2023 12:00 – 14:00 hodin
12:00 slavnostní stříhání pásky - místo: začátek Západního okruhu při nájezdu za okružní křižovatkou u Globusu v Plzni na Lochotíně
Program: aktivity pro děti, občerstvení s posezením a reprodukovanou hudbou, prezentace Plzeňského kraje, města Plzně, prezentace techniky Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, městské a státní policie či zdravotnické záchranné služby (ukázka vozů), prezentace zhotovitelů stavby – místo: pod biokoridorem cca 1 km ve směru od Globusu.
Délka trasy: cca 3,5 km
Parkování pro návštěvníky: doporučeno využít parkovací plochy u obchodních domů Globus a S1 Center Plzeň
Otevření Západního obchvatu pro motoristy: 20. února

Zveme vás na slavnostní otevření Západního kruhu.

Zveme vás na slavnostní otevření Západního kruhu.

Autor: Jana Holatová

Fotoalbum