Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Pačejov - na kraji kraje, přesto nejlepší

Pačejov - na kraji kraje, přesto nejlepší

29. 8. 2019

17. srpna byla za veliké slávy obci Pačejov předána Zlatá stuha za výhru v soutěži Vesnice roku Plzeňského kraje. Chtěla bych jim moc pogratulovat. Velká poklona patří všem obyvatelům, kteří se svým dílem na výhře podíleli a hlavně panu starostovi Janu Vavřičkovi, kolegovi z Krajského výboru STAN. Ještě jsem ho neviděla tak dojatého.

Pačejov - na kraji kraje, přesto nejlepší

Pačejov - na kraji kraje, přesto nejlepší

Sobotní slavnostní vyhlášení se náramně vyvedlo. Je až neuvěřitelné, kolik aktivních lidí v Pačejově je, kolik všemožných spolků zde funguje, kolik organizují akcí, oslav, závodů, atd. Zdravou a živou obec netvoří jen opravené chodníky a hezky natřená kaplička, ale je to především život v ní. V dnešní době bojujeme s postupným stárnutím a vylidňováním venkova. Pačejov a okolní obce na kraji Plzeňského kraje o tom jistě ví své. Tohle je nejlepší cesta, jak proti tomu bojovat - čilý společenský život na obci.

Soutěže Vesnice roku jsme se s naší obcí Kozolupy zúčastnili dva roky zpátky. Tehdy jsme vyhráli Modrou stuhu, právě za společenský život. Teď jsme si dali chvilku od soutěžení pauzu, ale příští rok bych MOŽNÁ moc ráda z rukou pana starosty Vavřičky zlatou stuhu převzala. Ještě jednou gratuluji a přeji mnoho zdaru a sil do celostátního kola.

Michaela Opltová, starostka Kozolup, krajská místopředsedkyně STAN

Autor: Václav Cinádr

Fotoalbum