Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Návštěva Víta Rakušana v Plzni

Návštěva Víta Rakušana v Plzni

26. 9. 2023

V pátek 22. září byl na návštěvě Plzně ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

 

Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023 setkání na kraji

Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023 setkání na kraji

V rámci návštěvy se setkal s primátorem města Romanem Zarzyckým k tématu bezpečnosti ve městě. Na programu jednání byla například problematika institutu domovského práva. Právě k této záležitosti vedení města počátkem srpna sepsalo a odeslalo otevřený dopis premiérovi Petru Fialovi a ministru Vítu Rakušanovi, v němž žádá pomoci s problémovými osobami, které se pohybují na území města.

Schůzky se za město Plzeň zúčastnil rovněž Aleš Tolar (STAN), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, Světlana Budková (STAN), radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení a také Jiří Winkelhöfer, radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Stanovisko hnutí STAN, najdete na tomto odkazu.

Návštěva ministra Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023

Následovala schůzka s předsedy Výborů a Radou kraje na Krajském úřadu města Plzně a setkání s Pavlem Čížkem (STAN), náměstkem hejtmana pro dopravu a Petrem Náhlíkem (STAN), zástupcem ředitelky POVED s.r.o., organizátor plzeňské dopravy, přímo na hlavním nádraží v Plzni. 

Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023
Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023, setkání s Petrem Náhlíkem a Pavlem Čížkem

Ministr vnitra poté v doprovodu radní Světlany Budkové navštívil v Plzni nedávno otevřený azylový dům Patronus. Plzeň jako první v zemi má azylový dům Patronus určený zejména lidem bez domova závislým na alkoholu, kde se o provoz stará Armáda spásy. Objekt má kapacitu 26 klientů. Personál se jim bude snažit pomoci k tomu, aby se vypořádali se závislostí a mohli se zařadit do běžného života.

Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023

Behěm návtštěvy proběhlo také jednání ohledně výměny pozemků v areálů bývalých kasáren na Slovanech a na závěr debata v kavárně Stan.

Návštěva Víta Rakušana v Plzni 22. 9. 2023

 

 

Autor: Jana Szczurková