Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Krajský sněm Starostů a nezávislých jednohlasně schválil Pavla Čížka jako svého lídra do krajských voleb v Plzeňském kraji.

Krajský sněm Starostů a nezávislých jednohlasně schválil Pavla Čížka jako svého lídra do krajských voleb v Plzeňském kraji.

11. 3. 2024

Pavel Čížek byl nominován krajským sněmem STAN na lídra do krajských voleb 2024. Pavel Čížek je náměstkem hejtmana Plzeňského kraje. Osmým rokem má na starosti veřejnou dopravu a rozvoj silnic v Plzeňském kraji, vede krajskou organizaci STAN v Plzeňském kraji a je zároveň místopředsedou hnutí STAN na celorepublikové úrovni.

Lukáš Vlček, Pavel Čížek, Věra Kovářová a Jan Lacina na sněmu STAN Plzeňského kraje

Lukáš Vlček, Pavel Čížek, Věra Kovářová a Jan Lacina na sněmu STAN Plzeňského kraje

Na druhém místě kandidátní listiny bude krajský náměstek pro životní prostředí a zemědělství Josef Bernard, který v současné době působí také jako poslanec a právě z důvodu jednání sněmovny se nemohl krajského sněmu zúčastnit. Poslal tedy účastníkům a účastnicím sněmu dopis.

“Jsem přesvědčen, že za výsledky našich resortů na kraji se nemusíme vůbec stydět. Spuštěná rekonstrukce lázní je naší zásluhou, dále nové vlaky a autobusy, které nás posunuly z nejvíce zanedbaného kraje v oblasti dopravy mezi ty nejlepší. Západní okruh, největší stavba IROP v České republice, byla o částku 300 milionu korun nižší zásluhou Pavla Čížka,” uvedl ve svém dopise pro členky a členy hnutí Josef Bernard. A zdůraznil také úspěchy ve svém krajském resortu, tedy životním prostředí. “Pro ochranu půdy a přírody jsme spustili program Zdravá krajina, tedy místa pozitivní deviace v krajině, která v našem kraji v budoucnu ovlivní mikroklima, rozmanitost přírody a zadržování vody v krajině.”

Na třetí místo kandidátky nominoval sněm poslankyni a starostku obce Kozolupy Michaelu Opltovou.

Volby do zastupitelstva Plzeňského kraje se uskuteční v druhé polovině září. Občané budou tentokrát volit 55 členů a členek zastupitelstva, což je o 10 více než v předchozích volbách.  K navýšení počtu zastupitelek a zastupitelů došlo v souvislosti s nárůstem počtu obyvatel v Plzeňském kraji, kde jsme již překročili hranici 600 tisíc.

 

 

Autor: Jana Szczurková


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka