Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Kraj láká do regionu bývalé „záklaďáky“

Kraj láká do regionu bývalé „záklaďáky“

9. 5. 2024

Plzeňský kraj přichází se zcela novým a unikátním produktem cestovního ruchu „Když jsem já sloužil na západě Čech“, který si jistě najde mnoho příznivců. Zaměřuje se zejména na vojenské nadšence a milovníky válečné techniky, ale i na rodiny s dětmi.

Radní Libor Picka představuje nový web.

Radní Libor Picka představuje nový web.

eho hlavní cíl je díky vojenské turistice celkově podpořit turistický ruch v kraji. V rámci produktu vznikl zcela nový web a byla vytvořena brožura zaměřená na bohatou vojenskou historii regionu.

 

„Inspirací pro vytvoření tohoto produktu byly časté dotazy od bývalých vojáků základní vojenské služby, se kterými jsme se dlouhodobě setkávali při nejrůznějších výstavách a veletrzích. I teď na Slovensku jsme se setkali s řadou „záklaďáků“, kteří v našem kraji sloužili, a to jen potvrdilo, že jsme se vydali správnou cestou. Nepropagujeme československou armádu, my propagujeme místa, kde jsou, nebo dříve byla kasárna. Tato místa jsou dnes využívána nepoměrně mírověji, ale přesto tu je neopomenutelná skupina lidí, která na nich strávila rok nebo dva svého života. Z toho my chceme těžit. Naše filozofie je založena na tom, že ten, kdo u nás sloužil, s sebou přiveze rodinu. On zavzpomíná na místech, kde sloužil, a rodina se podívá po všech našich okolních zajímavostech, která už nabízí standardní cestovní ruch. A že se máme čím chlubit..!“ objasnil celou myšlenku radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka (STAN).

S produktem se kraj poprvé představil v uplynulém víkendu na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě, odkud si jako bonus odnesl Cenu za kreativní a profesionální ztvárnění expozice. V rámci celé koncepce produktu „Když jsem já sloužil na západě Čech“ byla vytvořená brožura mapující kasárna a vojenská muzea v Plzeňském kraji a také zcela nový web www.vojenskaturistika.cz, který přibližuje historii vojenství v regionu. „Publikaci jsme slavnostně pokřtili nyní na našem stánku společně se třetím slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem a nový web jsme spustili v uplynulém týdnu, abychom byli též plně připraveni na blížící se oslavy osvobození,“ poznamenal radní Picka.

Zdroj: https://www.plzensky-kraj.cz/