Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Kolinec uspěl se svým projektem

Kolinec uspěl se svým projektem

22. 5. 2019

Městys Kolinec získal třetí místo v soutěži Náš evropský projekt, kterou vyhlásilo Zastoupení Evropské komise v ČR. Soutěžila města, městské části a obce, které přihlásily jeden dokončený projekt, který byl spolufinancovaný z fondů EU. Lidé mohli hlasovat pro svého favorita na facebooku, kde vybírali z šestatřiceti projektů.

 

Kolinec uspěl se svým projektem

Kolinec uspěl se svým projektem

Kolinec uspěl se svým projektem Revitalizace koupaliště a rozšíření sportovního areálu v Kolinci s náklady ve výši necelých 16 milionů korun. Byl financován z dotačního programu ROP NUTS II Jihozápad a byl dokončen v roce 2014.

„Účelem projektu bylo zlepšení stavu starého nevyhovujícího koupaliště a rozšíření vybavenosti sportovního areálu a tím i zkvalitnění vybavenosti celé oblasti pro turistický ruch,“ řekl starosta Kolince Pavel Princ.


Bylo vybudováno čištěné koupaliště se třemi bazény, sociální zázemí se solárně ohřívanou vodou, pokladny s půjčovnou sportovních potřeb. V areálu může veřejnost také využít lezeckou stěnu, dětské hřiště, hřiště na pétanque a hřiště s umělým povrchem. „Součástí projektu je však i zimní využití tohoto areálu. Parkoviště slouží jako kluziště a bylo pořízeno vybavení na tvorbu běžkařských stop. Přínos pro obec tak je zatraktivnění regionu, zvýšení návštěvnosti obce a posílení chápání Kolinecka jako rekreační oblasti,“ uvedl Princ. Protože koupaliště je vyhledávaným místem pro odpočinek a kapacita parkoviště již nestačí, tak má městys v plánu vybudování dvaceti nových parkovacích míst. V současné době se připravuje žádost na ministerstvo pro místní rozvoj na úpravu prostranství u koupaliště a zpevnění plochy.

 

Autor: Václav Cinádr  |  Zdroj: Lucie Kohoutová, Deník.cz