Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Holýšov získal 117,6 milionů korun na přístavbu základní školy

Holýšov získal 117,6 milionů korun na přístavbu základní školy

12. 2. 2024

Nový pavilon základní školy pro dalších 210 žáků staví město Holýšov na Plzeňsku. Včetně vybavení přijde téměř na 200 milionů Kč. V přeplněné škole, kam chodí 680 žáků, z toho asi 15 procent cizinců, musí učit v družině i ve všech volných prostorách. Ve městě s 5500 obyvateli přibývá mladých rodin. Přístavba bude dokončená letos v prosinci, od ledna začne vybavování za dalších 20 milionů. 
Informaci o přidělené dotaci z MŠMT obrželo město v pátek 9. února, město si tak nebude muset vzít úvěr.

Vizualizace přístavby školy.
Zdroj: https://mestoholysov.cz/

Vizualizace přístavby školy. Zdroj: https://mestoholysov.cz/

Město, které zahájilo stavbu v prosinci 2022, už vydalo téměř 90 milionů Kč z ušetřených peněz. V letošním rozpočtu má 100 milionů Kč, přičemž výdaje celého města jsou plánované ve výši 250 milionů Kč. Pokud by Holýšov nedostal výraznou podporu od ministerstva, musel by kvůli dokončení školy buď zastavit investice anebo si vzít úvěr. Tato obava nyní zmizela a všem se ulevilo.

Celkové náklady na projekt 160 milionů Kč se zvýší, protože se změnila akustika a další parametry. "Od ledna 2025 začneme vybavovat sedm nových kmenových tříd, velký komunitní sál, odborné učebny a knihovnu," konstatovala místostarostka Hana Valachovičová (STAN). Do školy chodí hodně cizinců různých národností. Ve městě i okolí se hodně staví. "Ze studie demografického vývoje vyšlo, že Holýšov a nejbližší okolí bude mít do 15 let o 2500 obyvatel víc," řekla. Developeři připravují bytové domy i parcely. Město nedávno prodalo 43 pozemků a na většině už jsou skoro hotové domky.

Holýšov otevře v květnu na bývalém tankodromu pumptrack, terénní okruh pro jízdu na kole, a in-line dráhu s parkovištěm, vše asi za deset milionů korun. "Už je to hotové, ale musíme udělat příjezdovou cestu a ještě chceme stihnout skateboardové hřiště," dodala místostarostka. Město chce plochu rozlehlého tankodromu, jehož většinu získalo po roce 2000 bezúplatně od armády, kompletně scelit. Vykupuje zbylé pozemky, letos bude pokračovat. Areál bude určený pro sport, rekreaci, ale také se tam přesunou zahrádky od trasy připravovaného železničního koridoru Plzeň - Domažlice - Německo. 
 

Zdroj: https://plzenska.drbna.cz/ a FB https://www.facebook.com/mestoHolysov


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka