Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Čížek: Kraj podepsal smlouvu s novým železničním dopravcem na tratích v Pošumaví

Čížek: Kraj podepsal smlouvu s novým železničním dopravcem na tratích v Pošumaví

22. 4. 2021

Náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek a předseda představenstva společnosti GW Train Regio a. s. Petr Bosáček dnes podepsali Smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě na celek Jihozápad – část 1 - Pošumaví včetně dodatku 1.

Náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek a předseda představenstva společnosti GW Train Regio a. s. Petr Bosáček

Náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek a předseda představenstva společnosti GW Train Regio a. s. Petr Bosáček

„Společnost GW Train Regio a. s. nabídla v elektronické aukci nejnižší nabídkovou cenu 157,18 Kč/vlkm, kterou dále dodatkem 1 navrhla ve prospěch Plzeňského kraje snížit na cenu 155,94 Kč/vlkm,“ uvedl náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek. Smlouva je uzavřena na období prosinec 2023 – 2033.

Nový dopravce bude zajišťovat provoz vlaků na linkách P11 Horažďovice předměstí – Sušice – Klatovy (se zájezdy do Strakonic) a P23 Domažlice – Klatovy, jimiž je vymezen provozní celek veřejné zakázky Jihozápad – část Pošumaví.

„S novým dopravcem se výrazně zlepší dopravní spojení Plzeň – Sušice. Modernizované nízkopodlažní a klimatizované jednotky GW Train Regio budou v prosinci roku 2023 navazovat v Horažďovicích na nové vlaky Regiopanter Českých drah. V Klatovech navážou na nové vlaky Regiopanter, které vyjedou letos v prosinci a na moderní jednotky PESA v Domažlicích. Tím bude okruh uzavřen a cestující bude všude obsloužen vlaky na úrovni 21. století,“ shrnuje výhody Pavel Čížek.

Autor: Václav Cinádr