Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Cestářské rodeo zemí V4 hostila poprvé Plzeň

Cestářské rodeo zemí V4 hostila poprvé Plzeň

11. 10. 2023

Další ročník Cestářského rodea zemí V4 se uskutečnil 4. -5.  října 2023 v areálu DEPO2015 v Plzni. Českou republiku zastupovali tři cestáři, z toho dva byli domácí - z Plzeňského kraje. 

Vítězové cestářského rodea.
Foto: Plzeňský kraj

Vítězové cestářského rodea. Foto: Plzeňský kraj

Připravenou trasu s překážkami zajeli nakonec nejlépe tři cestáři, nejlépe v druhém kole zajel maďarský závodník, kterého následovali právě dva domácí cestáři František Řepík a Václav Kopta. Závodního dne se jako host za zřizovatele - Plzeňský kraj - účastnil také náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek. 

Každá ze zemí Visegradské čtyřky nominuje na mezinárodní kolo soutěže tři nejlepší řidiče, kteří zvítězili v domácím mistrovství. Dvanáct soutěžících se poté utká v mezinárodním klání. Letos poprvé se konalo Cestářské rodeo V4 na české půdě a hned přímo v Plzni. Na základě výsledků z domácího mistrovství reprezentovali české cestáře dva řidiči ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje – František Řepík ze střediska Horažďovice a Václav Kopta ze střediska Kralovice. Doplnil je Milan Rybenský z Pardubic. Čeští reprezentanti se dokázali prosadit. František Řepík skončil druhý, Václav Kopta třetí. Vítězství si odnesl (potřetí za sebou!) maďarský silničář Gergö Pintér, a to hlavně díky fenomenální druhé jízdě. Rodeo je pořádáno pravidelně před zahájením zimního období (zimní údržby komunikací) a je zaměřeno na popularizaci práce silničářů "cestářů" v průběhu údržby komunikací v zimním období, která není vždy snadná. Krajské kolo letošního roku se uskutečnilo na začátku září v Kralovicích na severním Plzeňsku, z něhož postupují dva závodníci na republikové kolo do Kroměříže. Odsud opět tři cestáři postoupí na příští ročník rodea zemí V4.

Cestářského rodea se účastnil také náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek (STAN).

Zdroj: https://www.plzensky-kraj.cz/