Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj 11. ročník Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje 2019

11. ročník Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje 2019

11. 10. 2019

Pojedenácté se 8. října 2019 otevřela Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje, aby do ní vstoupily další tři významné osobnosti regionu v oblasti podnikání, umění a sportu.

11. ročník Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje 2019

11. ročník Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje 2019

Manažer a jeden z nejznámějších sládků Václav Berka, přední český filmový režisér Jaroslav Soukup, jehož nejúspěšnější filmy i seriál se odehrávají v Plzni či na Šumavě a dlouholetá prvoligová hráčka a trenérka házené Libuše Škvařilová, to je trojice osobností, kterou letos uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard do jedenáctého ročníku Dvorany slávy. Tyto osobnosti převzaly z rukou hejtmana pamětní list a charakteristický kámen – achát.

Všichni tito lidé se narodili nebo jsou spjati s Plzeňským krajem a svojí pracovitostí, houževnatostí, profesionalitou, ale i morálními a lidskými vlastnostmi překračují jeho hranice. Do Dvorany slávy vstoupilo dosud 40 osobností.

„Dneska se to celebritami nejrůznějšího druhu v médiích jenom hemží. Dvorana slávy je ale trochu jiny šálek kávy. Každý rok představujeme krajany, kteří mohou byt hrdi na svůj profesionální život a úspěchy. Letos se obzvlášť dobře doplňují. Sládek, mistr svého řemesla, reprezentantka a trenérka, která zasvětila celý svůj život sportu a známý režisér, jehož kulisy často tvoří nás kraj či Plzeň," uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard při zahájení slavnostního ceremoniálu.

Autor: Václav Cinádr  |  Zdroj: plzensky-kraj.cz