Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Vít Rakušan navštívil Pardubický kraj. Ve čtvrtek 16. 9. přijede znovu

Vít Rakušan navštívil Pardubický kraj. Ve čtvrtek 16. 9. přijede znovu

31. 8. 2021

Vít Rakušan navštívil Pardubický kraj. Ve čtvrtek 16. 9. přijede znovu

Vít Rakušan navštívil Pardubický kraj. Ve čtvrtek 16. 9. přijede znovu

Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan na konci srpna navštívil Pardubický kraj. Svůj celodenní pobyt v regionu rozdělil mezi Pardubice a Ústí nad Orlicí. Ve čtvrtek 16. září navštíví krajské město znovu, tentokrát v rámci LÍDR TOUR společně s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.

Vít Rakušan započal návštěvu regionu v Pardubicích. A je jasné, že se nemohl vyhnout tradičnímu perníku. Ten si ve spolupráci s krajským lídrem pro sněmovní volby Jiřím Hájkem zkusil ozdobit u známého krále perníku Pavla Janoše. Předseda STAN nezapomněl na sladkého koníka nakreslit číslovku 17. Právě se sedmnáctkou jde naše koalice do říjnových voleb.

Z perníkářské dílny se Vít Rakušan přesunul na staveniště, kde je v plném proudu rozsáhlá proměna Automatických mlýnů. Ty si prohlédl společně s majitelem Lukášem Smetanou. „Jedná se o kulturní památku, kterou později částečně koupil kraj i město. Vzniká tady galerie a polytechnické dílny, byty a prostor pro divadlo. A pan Smetana mě potěšil, protože kraj, kde máme své zástupce ve vládnoucí koalici, dodržel každé slovo, které majitelům dal,” ocenil Vít Rakušan.

A právě na krajský úřad za náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou vedly jeho další kroky. Čtyřčlenný tým Starostů ještě s Jiřím Hájkem a krajským předsedou Oldřichem Koblížkem jednal s hejtmanem Martinem Netolickým. Po obědě už početně posílený koaliční tým Pirátů a Starostů vyrazil na zaplněnou třídu Míru a diskutoval s občany. Díky solidnímu počasí šly na odbyt i jahodové nanuky z NANU KÁRY. 

Po rozhovoru pro regionální Východočeskou televizi V1 se Vít Rakušan přesunul vlakem do Ústí nad Orlicí. Z nádraží zamířil rovnou na městský úřad za místostarosty Jiřím Preclíkem a Pavlem Svatošem. Řeč byla především o rekonstrukci areálu bývalé textilky Perla, který se promění v živé multifunkční centrum. 

Závěr programu obstaralo neformální setkání ve vodáckém areálu Cakle s koncertem kapely Malina Brothers. Odtud se Vít Rakušan vydal směr Berlín.

Do Pardubic se ale vrátí. Ve čtvrtek 16. 9. přijede do krajské metropole společně s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem v rámci takzvané LÍDR TOUR. Celé odpoledne budou společně na třídě Míru, kde jsou na programu i koncerty, divadelní scénka a další stanoviště pro děti i dospělé. Zájemci z Pardubického kraje mají ojedinělou šanci zeptat se celostátních lídrů na cokoliv, co je pálí. Přijeďte do Pardubic!

Autor: Jana Rosenbergerová