Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj V Pardubicích vznikne nové centrum pro výcvik záchranářů

V Pardubicích vznikne nové centrum pro výcvik záchranářů

20. 7. 2023

Pardubický kraj plánuje vybudovat nové výcvikové středisko pro složky integrovaného záchranného systému. Sídlit bude v rekonstruované části budovy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v Průmyslové ulici v Pardubicích.

V Pardubicích vznikne nové centrum pro výcvik záchranářů

V Pardubicích vznikne nové centrum pro výcvik záchranářů

V současné době jsou podmínky pro výcvik záchranářů v kraji naprosto nedostatečné. „Nové středisko bude sloužit pro výcvik všech posádek naší záchranky, pro výcvik studentů akreditovaného kurzu řidič ZZS a současně pro potřeby výcviku první pomoci složek IZS a praktickou výuku studentů univerzity. Simulační místnosti umožní vytvářet nejrůznější a mnohem realističtější podmínky provedení zásahů, nabídne simulaci nasazení všech složek IZS v komplikovaných situacích,“ objasnila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Předpokládané náklady jsou necelých 36 milionů korun. Stavba by měla být zahájena už v letošním roce. Středisko vznikne ve třech etapách: V té první se počítá se stavebními úpravami budovy, aby přízemí mohlo sloužit jako zázemí pro výcvik zaměstnancům ZZS PAK, pro sanitní vozidla a potřebné vybavení. V prvním patře vzniknou tři výukové místnosti, sociální zařízení, skladovací prostory a místnost speciálně určená pro výcvik. Vybavení této simulační místnosti bude předmětem druhé etapy a ve třetí etapě vznikne nový přístup do této části schodištěm s markýzou z ulice Kyjevská. 

Autor: Jana Rosenbergerová