Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Stavbou centrálního urgentního příjmu investice do Pardubické nemocnice neskončí

Stavbou centrálního urgentního příjmu investice do Pardubické nemocnice neskončí

29. 3. 2023

Největší investice v historii Pardubického kraje. To je výstavba centrálního urgentního příjmu v areálu Pardubické nemocnice. Aktuální stav přibližuje náměstkyně zodpovědná za zdravotnictví Michaela Matoušková.

Stavbou centrálního urgentního příjmu investice do Pardubické nemocnice neskončí

Stavbou centrálního urgentního příjmu investice do Pardubické nemocnice neskončí

S vedením Nemocnice Pardubického kraje jsme projednali další etapy přestaveb budov v areálu. S dostavbou centrálního příjmu tak plánujeme další přípravu projektů a opravy budov poté, co se některé obory přesunou do nové budovy. V průběhu prvního pololetí bychom ve spolupráci s nemocnicí a naším odborem zdravotnictví připravili investiční záměr na ty investice, které jsou realizovatelné v kratším časovém horizontu. Zároveň o tyto informace budou rozšířeny naše pravidelné kontrolní dny k výstavbě nového pavilonu, protože je vnímáme jako nedílnou součást projektu. Uplynulá praxe nám také ukázala, jak důležité je mít oddělenou například infekci od plicního oddělení. I tyto zkušenosti jsou pro nás důležité při sestavování změn v současném areálu.

Nová stanice záchranky v České Třebové

Další výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby je v přípravě. Koupi vhodného pozemku v České Třebové schválila Rada kraje a ještě ji bude schvalovat Zastupitelstvo. Projekty máme pro naše ZZS téměř unifikované a tak úprava na vhodné místo nebude těžká. V poslední době v České Třebové přibylo více výjezdů a tak vedle budoucí výjezdové základny na severovýchodě Pardubic plánujeme ještě tuto. Před výstavbou máme také ZZS v Litomyšli a Svitavách a připravujeme také Výukové středisko v Pardubičkách.

Michaela Matoušková

Autor: Jana Rosenbergerová