Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Slatiňany zvažují převzetí sportovišť

Slatiňany zvažují převzetí sportovišť

17. 3. 2019

Radnice ve Slatiňanech jedná s tamějším Spartakem o možném převodu jeho sportovišť do majetku města.
Zdroj: https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/slatinany-zvazuji-prevzeti-sportovist-20190316.html

ilustrační foto | Foto: Barbora Nádvorníková

ilustrační foto | Foto: Barbora Nádvorníková

„Zatím se nepodařilo dojít ke společné dohodě. Jde o složitý záměr, jelikož Spartak vlastní rozsáhlý majetek, kdy mu ovšem scházejí zejména investiční prostředky na jeho obnovu,“ uvádí radní Vít Steklý, podle něhož je zároveň jasné, že příští investice by zatížily rozpočet města.

Vedení radnice přitom dobře ví, že bez venkovních sportovišť Spartaku se neobejdou například žáci místní základní školy při hodinách tělesné výchovy. „Ne všechno lze pořádat v sokolovně. Tam je například kvůli instalovaným zrcadlům problém s míčovými hrami. Takže využíváme i stadion Spartaku a platíme mu za to ročně poměrně dost peněz,“ doplnil Vít Steklý. Ten rovněž nedávno navštívil spolu se starostou Ivanem Jeníkem Svitavy, kde už se podobný převod uskutečnil.

Před osmi lety se obdobná transakce odehrála také v Chrudimi, kde město převzalo sportoviště a halu od TJ Sokol. „Dlouhodobě se ukazuje, že většina klubů a tělovýchovných jednot nemá na větší investice peníze. Myslím, že to bylo správné rozhodnutí,“ říká dnes bývalý starosta Petr Řezníček.

Zdroj: https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/slatinany-zvazuji-prevzeti-sportovist-20190316.html

Autor: Marek Nečina