Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Poslanecké kanceláře jako galerie obrazů

Poslanecké kanceláře jako galerie obrazů

4. 12. 2022

Pardubické poslanecké kanceláře, kde sídlí Jiří Hájek a Tomáš Dubský, se na pár dní proměnily v improvizovanou galerii. Svá díla tam vystavili klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Jelikož byla výstava prodejní, řada děl našla své nové majitele. 

Poslanecké kanceláře jako galerie obrazů

Poslanecké kanceláře jako galerie obrazů

„S Domovem sociálních služeb Slatiňany spolupracuji už 11 let. Mám radost, že se jich hodně obrazů prodalo.Peníze samozřejmě zůstanou organizaci. Výborné bylo i občerstvení z chráněné kavárny Café Robinson. Děkuji všem hostům za návštěvu a příspěvek na dobrou věc,” nechal se slyšet Tomáš Dubský.

Výstava to byla skromná, ale přesto moc pěkná. Naštěstí jsme ty obrazy nemalovali já ani Tomáš, a tak o ně byl zájem. Výtěžek jde Domovu a mě těší, že jsme mohli takto pomoci,” doplnil Jiří Hájek.

Domov sociálních služeb Slatiňany je zařízením sociálních služeb, které zajišťuje sociální služby pro osoby s mentálním postižením a pro osoby s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Je rovněž zařízením pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy dětí a mládeže s mentálním postižením. Domov sociálních služeb Slatiňany poskytuje následující sociální služby: domov pro osoby se zdravotním postižením,  odlehčovací služby, denní stacionář a chráněné bydlení.

Autor: Jana Rosenbergerová

Fotoalbum