Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Poslanec Tomáš Dubský na cestách nejen po regionu

Poslanec Tomáš Dubský na cestách nejen po regionu

28. 8. 2023

Během svých pravidelných cest po regionu poslanec Tomáš Dubský navštívil Rohovládovou Bělou, Jeníkov nebo Krounu. Nechyběl také na zahájení 49. ročníku Země živitelky v Českých Budějovicích.

Tomáš Dubský (vpravo) a starosta obce Rohovládova Bělá Václav Fišer

Tomáš Dubský (vpravo) a starosta obce Rohovládova Bělá Václav Fišer

Na začátku týdne jsem u nás v obci Vysočina přivítal senátora Jana Tecla. Bavili jsme se o místních projektech a obslužnosti venkova. Zašli jsme i na naši výstavu obrazů, která se koná pod jeho záštitou. 

Poté jsem se vydal do obce Rohovládova Bělá za starostou Václavem Fišerem. Zaujalo mě, jak velkou školu a školu obec zřizuje. Mají zde zároveň připravenou cenou řadu projektů na úpravu veřejného prostranství. Držím palce, aby se je povedlo uskutečnit.

Další zastávkou byla obec Jeníkov se starostou Tomášem Černým. Ten mě seznámil s projekty ve veřejném prostranství a musím uznat, že opravdu mají být na co hrdí. Z Jeníkova jsem se vydal do Krouny za starostou Petrem Schmiedem, který je zároveň předsedou svazku obcí, a tak jsme řešili především témata, která se dotýkají celé lokality, nejen obce.

Ve čtvrtek jsem vypravil do Českých Budějovic na zahájení 49. ročníku Země živitelky. Výstava prezentuje novinky ze všech možných odvětví spojených se zemědělstvím – zemědělská technika, myslivost, včelařství, rybářství nebo. Nechybí tady ani novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání. V rámci výstavy jsem se zúčastnil jednání představenstva Agrární komory České republiky.

Autor: Jana Rosenbergerová