Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Policie očistila poslance Polčáka, kauzu odložila

Policie očistila poslance Polčáka, kauzu odložila

13. 3. 2013

Policie očistila poslance Polčáka, kauzu odložilaPraha - Po několika měsících vyšetřování policie odložila kauzu spojenou s účty, na nichž pro své klienty spravoval peníze v roli advokáta poslanec Stanislav Polčák.
Policie očistila poslance Polčáka, kauzu odložila

Policie očistila poslance Polčáka, kauzu odložila Vládní politik z TOP 09 a Starostů z prověřování milionových finančních operací vyšel jako čistý, obviněn nebude ani nikdo jiný. Případ nejprve odložila protikorupční služba, nyní i pražská hospodářská kriminálka.

"Věc byla prověřena, vyslechnuty zainteresované osoby a odložena," sdělil na dotaz Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

O tom, že se policie v tichosti už přes půl roku zajímá o finanční operace spojené s účty advokátní úschovy Stanislava Polčáka informoval před časem deník Insider. Policisté měli v ruce informace od analytiků ministerstva financí, kteří některé transakce, u nichž Polčák coby advokát asistoval a používal na ně peníze klientů, za nestandardní. Navrch přidali ještě podezření, že při nich mohlo dojít k maskování původu peněz.


"Samotné provádění následně popsaných finančních transakcí je podezřelé a vzbuzuje dojem, že bylo činěno s cílem zneprůhlednit finanční toky a zastřít původ finančních prostředků," citoval Insider zprávu, kterou si policie od Kalouskových analytiků loni vyžádala.

Jenže kriminalisté nakonec podle svého aktuálního stanoviska žádná z podezření nepotvrdili.


"Co se týče finančních toků a původu finančních prostředků, byly tyto řádně prověřeny a doloženy," konstatoval policejní mluvčí Hulan.

Poslanec Polčák od počátku trval na tom, že peníze pro své klienty spravoval vždy v jejich prospěch. Oslovení klienti - například Ochranná organizace autorská či přímo parlamentní Starostové - to následně potvrdili.

Politik se nicméně dostal díky propojení rolí politik-advokát do nepříjemné situace, protože kvůli advokátní mlčenlivosti nemohl jednotlivé operace veřejně vysvětlovat. Jinak by mu hrozil postih od advokátní komory. Stanislav Polčák sice uvedl, že své advokátní aktivity už utlumuje, zcela se jich ale vzdát nehodlá. S argumentem, že nechce ztratit kontakt s praxí.
 

Více informací najdete zde

Autor: starostove-nezavisli.cz