Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Pardubický kraj vydá na opravy svých škol přes půl miliardy korun

Pardubický kraj vydá na opravy svých škol přes půl miliardy korun

10. 7. 2014

Pardubický kraj vydá na opravy svých škol v letošním a příštím roce s pomocí evropských dotací přes půl miliardy korun. Jde o rekordní investice hejtmanství.
Pardubický kraj vydá na opravy svých škol přes půl miliardy korun

Pardubický kraj vydá na opravy svých škol přes půl miliardy korun

Stavební práce na zateplování budov a jejich rekonstrukce pokračují teď o prázdninách. ČTK o tom dnes informoval hejtman Martin Netolický.
 
Největší díl peněz spotřebuje výměna elektroinstalace ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a VOŠ Pardubice. Celkové náklady akce jsou vyčísleny na 57 milionů korun. Práce jsou rozvrženy na dva roky. Z peněz se opraví také prosklená hala schodiště, která je v havarijním stavu.
 
Na chemické průmyslovce je již hotová modernizace učeben a brzy se uskuteční kolaudace venkovního hřiště pro požární sport a nácvik výškových prací. Na chrudimské průmyslovce vznikne strojírensko-technické centrum.
 
Například v Litomyšli budou mít studenti nové zahradnické centrum, nové učebny floristiky a haly mechanizace pro obrábění. Vzniklo i venkovní arboretum, skleník, pracoviště pro chov exotických zvířat a ryb a nové voliéry.
 
Zateplení a výměny oken se letos a příští rok dočká deset škol, první čtyři z Moravské Třebové, Svitav, Ústí nad Orlicí a Pardubic budou mít hotové fasády a okna po prázdninách. U ostatních škol se počítá se zahájením prací letos na podzim.
 Autor: ČTK