Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Michaela Matoušková hovořila se starosty o projektech ve zdravotnictví

Michaela Matoušková hovořila se starosty o projektech ve zdravotnictví

20. 5. 2023

Komunikace mezi krajským úřadem a obcemi je velice důležité. Zvlášť v tak citlivém odvětví, jako je zdravotnictví. Náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Michalea Matoušková proto pravidelně pořádá setkání, kde starosty seznamuje s aktuálními informacemi a projekty.

Michaela Matoušková hovořila se starosty o projektech ve zdravotnictví

Michaela Matoušková hovořila se starosty o projektech ve zdravotnictví

Setkání se starosty ze západní části Pardubického kraje proběhlo na Krajském úřadě. Pozvánku přijali i poslanci Jiří Hájek a Tomáš Dubský. Oba mají ve své gesci něco, co nás spojuje ve zdravotnictví. Jsou to zdravé potraviny, zdravé životní prostředí a také bezbečnost ve zdravotnictví. Proto jsem moc ráda, že si vyslechli problematiku zdravotně sociálního pomezí, o které starostům povyprávěly ředitelka LDN Rybitví se svou kolegyní. Jak je zdravotnictví široce spjato s dalšími obory, jako třeba paliativní medicína, přiblížila paní Kosíková.

Se starosty jsme mimo jiné probrali také dotační programy v oblasti zdravotnictví, které se týkají vybavení obcí automatickými externími defibrilátory (AED) a jejich potřebě v území. Dalším důležitým projektem jsou tzv. First respondeři, kam se nám přihlásilo přes 360 hasičů jednotek požární ochrany. Po proškolení od Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje se z nich stanou první pomáhající, kteří budou umět zachraňovat lidský život do příjezdu sanitky. V kritických chvílích jde často o vteřiny a zvlášť v odlehlejších částech kraje mohou first respondeři opravdu odvrátit tragédii. 

Autor: Jana Rosenbergerová