Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Krajský sněm Pardubického kraje si zvolil své kandidáty do Poslanecké sněmovny

Krajský sněm Pardubického kraje si zvolil své kandidáty do Poslanecké sněmovny

22. 2. 2021

Krajský sněm Pardubického  kraje si zvolil své kandidáty do Poslanecké sněmovny

Krajský sněm Pardubického kraje si zvolil své kandidáty do Poslanecké sněmovny

Sněm STAN v tajném hlasování zvolil v pátek 19. února na druhé místo společné kandidátky krajského zastupitele Jiřího Hájka. Páté místo zaujme starosta obce Vysočina Tomáš Dubský. Sedmé místo patří starostovi obce Příluka Davidu Šimekovi.

Lídrem STAN do voleb do Poslanecké sněmovny je krajský zastupitel Jiří Hájek, který v tajném hlasování získal s přehledem nejvíce hlasů. „Důvěry od kolegů ze STANu si velmi vážím a děkuji za ni. Chci využít svých zkušeností a pomáhat starostům a občanům,“ říká Jiří Hájek. „Na spolupráci s Piráty se těším, věřím, že společně vneseme do politického prostoru nový směr bez faulů a naschválů, a ukážeme, že zemi je možné vést demokratickými způsoby,“ doplnil Jiří Hájek.„Celý život se zabývám stavebnictvím, řídil jsem velké stavby a projekty v Čechách i v zahraničí. I proto si za téma beru dopravu, kterou občané Pardubického kraje označují za největší problém regionu,“ dodává Jiří Hájek.

Dalším našim kandidátem do Poslanecké sněmovny byl zvolen starostova obce Vysočina Tomáš Dubský, který bude kandidovat z 5. místa. Tomáš Dubský je členem předsednictva Sdružení místních samospráv České republiky i Pardubického kraje, předsedou Pracovní skupiny pro služby na venkově při SMS ČR, členem výboru Sdružení obcí mikroregionu Hlinecko. Jeho dlouhodobou vizí a programem je podpora života na venkově. Angažuje se ve snaze hledání řešení udržení obchodů i v těch nejmenších obcích. 

Jako sedmý v pořadí se bude o hlasy voličů ucházet starosta obce Příluky a člen STAN David Šimek. Aktivně pracuje v mikroregionu Litomyšlském a Maštalském, ve společné spolupráci zde minulý rok vyvinuli přístroj pro dezinfekci prostor. Podporuje investice do občanské vybavenosti vesnic či městských částí, prosazuje nejen na své obci pospolitost, kulturní, sportovní a jiné aktivity, které fungují jako zdravý ventil společnosti. 

Autor: Jana Rosenbergerová

Autor: Jana Rosenbergerová