Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Když se chce, nic není nemožné, ocenil Tomáš Dubský práci starostek

Když se chce, nic není nemožné, ocenil Tomáš Dubský práci starostek

28. 2. 2023

Během týdne určeného pro práci v regionu poslanec Tomáš Dubský vyrazil mimo jiné navštívit starosty v menších obcích a zavítal také do školy. 

Tomáš Dubský a Jitka Jiskrová

Tomáš Dubský a Jitka Jiskrová

Na Technické škole Vysoké Mýto se poslanec Tomáš Dubský setkal s ředitelkou Jitkou Jiskrovou. Bavili se obecně o tématu školství a možnosti další spolupráce. V plánu jsou kulaté stoly, semináře a také návštěva žáků v poslanecké sněmovně.

„Na této škole jsem nebyl poprvé a můžu s klidným svědomím říct, že pod vedením Jitky Jiskrové výborně funguje. Oceňuji především spolupráci školy s podniky a družstvy v okolí. Žáci díky tomu získávají potřebnou praxi a ta je velmi důležité. Pokud chceme udržet vysokou úroveň našeho zemědělství a podporovat lokální výrobky, tak musíme vychovávat kvalitní pracovníky,” řekl Tomáš Dubský. 

Následovala návštěva obce Písečná, kde je starostkou Šárka Šimková Filipová a místostarostkou Hana Lipenská. „Tuto obec si velice dobře pamatují ze soutěže Vesnice roku, a tak jsem se těšil na novinky. A skutečně zde mají čím inspirovat: unikátní způsob sběru odpadu, který skutečně motivuje k maximálnímu třídění, obchod, kde najdete i poštu, v klidu si zde můžete vypít kávu a dát si zákusek, anebo třeba krásně zrekonstruovaný obecní sál, kde se právě připravovali na ples,” okomentoval návštěvu Tomáš Dubský.

Cesta pokračovala do obce Klášterec nad Orlicí za paní starostkou Lenkou Ševčíkovou, která se „pochlubila” nádherně zrekonstruovaným obecním úřadem, kde mají lékařskou ordinaci, knihovnu i klub pro maminky s dětmi. „Hodně mě zajímaly dokončené pozemkové úpravy i uskutečněné projekty. Následovala diskuze o datových schránkách a elektronické spisové službě. V Písečné i v Klášterci je vidět, že když se chce, tak není nic nemožné,” doplnil Tomáš Dubský.

Na závěr prvního dne cest po regionu se uskutečnilo ještě setkání s Martinem Hejkrlíkem, ředitelem Sociálních služeb Králicka. Zajišťují pečovatelskou službu pro zhruba sedmdesátku klientů z širšího okolí. Řeč byla především o možných změnách zákona o sociálních službách.

Druhý den vyrazil Tomáš Dubský do Hrochova Týnce, kde se setkal se starostou Alešem Vaškem i s místními dobrovolnými hasiči, kteří se připravují na rekonstrukci zbrojnice. „Mimo jiné jsme se s panem starostou podívali, a za to mu moc děkuji, na místní zámek, který obec vlastní. Je to cenný majetek a do budoucna představuje velkou výzvu,” uzavřel Tomáš Dubský.
 

Autor: Jana Rosenbergerová