Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Hamzova léčebna v úterý pořádá 5. letní den

Hamzova léčebna v úterý pořádá 5. letní den

22. 7. 2019

Od lidových tradic přes turistiku až po subjekty přímo zajišťující pracovní uplatnění nebo volnočasové a sportovní aktivity tělesně a zdravotně postižených. To je hlavní motto úterního 5. letního dne v Hamzově léčebně.

Hamzova léčebna v úterý pořádá 5. letní den | Foto: Archiv Hamzovy léčebny Luže

Hamzova léčebna v úterý pořádá 5. letní den | Foto: Archiv Hamzovy léčebny Luže

Ten je již tradičně spojen Opel Handicap Tour 2019, představením speciálně upravených aut OPEL, která jsou účelně uzpůsobena dle individuální potřeby jednotlivců.

„Hlavní ideou programu je ukázat našim pacientům i veřejnosti dnešní možnosti nejen v oblasti péče nebo služeb, ale zejména i možnosti aktivního sportovního, kulturního i turistického vyžití, které se lidem zdravotním postižením nabízí, a které je stále více dostupnější i pro lidi s hendikepem“, říká Václav Volejník, ředitel Hamzovy léčebny. V úterý se bude prezentovat čtyřicet organizací, které se věnují problematice integrace lidí s tělesným postižením do společnosti.

Od lidových tradic přes turistiku až po subjekty přímo zajišťující pracovní uplatnění nebo volnočasové a sportovní aktivity tělesně a zdravotně postižených ale i výrobce zdravotní a kompenzační techniky, organizace zajišťující vzdělávání a poradenství, pomoc. Většina těchto organizací připravila pro návštěvníky Letního dne interaktivní program, který prožitkově přiblížil jejich činnost. Novinkou pro všechny zúčastněné bude představení digitálního mobilního průvodce, vytvořeného firmou Rehamza, a kterého právě nyní testujeme. Vítaným zpestřením bude jistě i volba koně Sympatie, kterého budou zúčastnění vybírat z našich hipoterapeutických koní formou hlasovacích lístků.

V rámci 51. Košumberských sportovních budou představeny sporty i další zajímavé aktivity, určené specifickým skupinám osob všech generací. Velkou předností jednotlivých ukázek je, že si je pacienti i účastníci Letního dne mohou hned na místě vyzkoušet. Dospělí i děti tak získají zkušenost z jízdy na trenažéru handbike. Pro všechny, kteří se zapojili do připravovaných aktivit, budou připraveny slosovací karty, které budou v závěru odpoledne slosovány.

Pořadatelé budou věnovat i otázce ekologie a zdravého životního stylu a to zapojením mnoha aktivit, jež podporující tuto problematiku. Program obohatí i promítání krátkých filmů o krásách a tradicích Pardubického kraje nebo z prostředí Hamzovy léčebny. Novinkou bude uvedení filmu COCO, který získal za titulní píseň Oscara, ale i mnoho dalších ocenění. Pro dobrou náladu zahraje kapela Kapka, kterou si naši pacienti velmi oblíbili. Finále bude patřit Světu muzikálů ve výtečném podání Petra Kubce a Lucie Chlumské.

Zdroj: https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/hamzova-lecebna-v-utery-porada-5-letni-den-20190722.html?utm_source=onesignal&utm_medium=referral&utm_campaign=push-notifikace&utm_content=denik-chrudimsky

Autor: (jz)