Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Aktuality Pardubický kraj kupuje nová auta. Letos za 11 vozů zaplatí kolem šesti milionů

Pardubický kraj kupuje nová auta. Letos za 11 vozů zaplatí kolem šesti milionů

12. 3. 2014

Ve vozovém parku Pardubického kraje jsou prozatím auta jedné značky. Vybírat si ale nemůže. Úředníci Pardubického kraje budou mít nová auta. Dnes mají k dispozici 33 vozidel, kraj jich chce letos obměnit třetinu. Jedenáct osobních aut stát zhruba 6 milionů korun. Vysloužilá auta kraj prodá nebo převede na příspěvkové organizace. „Je potřeba vozový park standardně obměňovat, protože se najíždí obrovské množství kilometrů tím, jak je kraj rozsáhlý od Kojic u Přelouče až po Jevíčko,“ říká hejtman Martin Netolický. Už vloni kraj vysoutěžil sedm nových vozů. Úředníci tak v lednu dostali k dispozici 4 menší a 3 střední auta za téměř 2,5 milionu korun. O dvě starší auta ale kraj vloni přišel při dopravních nehodách. O chystané obměně vozového parku Parbubického kraje natáčela reportérka Iveta Záleská „Auta byla totálně zlikvidovaná, takže jsme dostali nějaké pojistné plnění. Podařilo se nám oba vraky prodat, zřejmě na náhradní díly,“ vysvětlila vedoucí kanceláře úřadu Jana Haniková. Letos pak kraj plánuje koupit další 4 vozy vyšší střední třídy. „Částka bude asi 3,5 milionu korun. I vozy, se kterými v tuto chvíli jezdí samospráva, mají najeto 270 až 300 tisíc kilometrů,“ doplňuje hejtman. Naposledy je kraj nakupoval v roce 2009. Úředníci zatím jezdí českými auty. Podle Jany Hanikovéz krajského úřadu si ale značku vybírat nemohou. „Zatím se nám daří držet vozový park vozů Škoda. Nicméně zákon o veřejných zakázkách nám neumožňuje poptávat konkrétní značku, konkrétní typ,“ uvádí úřednice. Auta jsou opotřebovaná. Z jednoho konce kraje u Kojic na druhý u Jevíčka (na snímku) je 130 kilometrů daleko Auta jsou opotřebovaná. Z jednoho konce kraje u Kojic na druhý u Jevíčka (na snímku) je 130 kilometrů daleko Jaká auta kraj koupí tak ukáží až nabídky, které přijdou do výběrového řízení. Vyřazená auta nabídne kraj svým příspěvkovým organizacím nebo je prodá. „Většinou jsou to Fabie a Oktávie. Někdy je dostanou i třeba hasiči. Všechno záleží na konečném rozhodnutí rady Pardubického kraje,“ dodává Haniková. Některá auta ale mají tak vysoké náklady na provoz, že je kraj raději prodá. „V případě vozů vyšší třídy, to znamená Superbů, se už nejeví tak hospodárné je někomu darovat,“ uzavírá vedoucí kanceláře úřadu. Kraj plánuje postupnou obměnu vozového parku i v příštích letech. Třeba nákup nového minibusu nebo terénního auta pro odbor životního prostředí. Související příspěvky: Chřipek v Pardubickém kraji výrazně ubylo díky jarním prázdninám Výstavba bytů i rodinných domů v Pardubickém kraji loni klesla, oproti roku 2012 o pětinu Pardubický kraj chce přilákat nové turisty, pomoci mají vojenské bunkry Pardubický kraj chce navýšit kapitál nemocnic o čtvrt miliardy korun Pardubický kraj bojuje s přetíženými kamiony, policii dal měřicí vůz za tři miliony Autor: Iveta Záleská (ZAL) Ilustrační foto - Foto: Škoda Auto
Pardubický kraj kupuje nová auta. Letos za 11 vozů zaplatí kolem šesti milionů

Pardubický kraj kupuje nová auta. Letos za 11 vozů zaplatí kolem šesti milionů

„Je potřeba vozový park standardně obměňovat, protože se najíždí obrovské množství kilometrů tím, jak je kraj rozsáhlý od Kojic u Přelouče až po Jevíčko,“ říká hejtman Martin Netolický. 
 
Už vloni kraj vysoutěžil sedm nových vozů. Úředníci tak v lednu dostali k dispozici 4 menší a 3 střední auta za téměř 2,5 milionu korun. O dvě starší auta ale kraj vloni přišel při dopravních nehodách. 
 
O chystané obměně vozového parku Parbubického kraje natáčela reportérka Iveta Záleská
 
„Auta byla totálně zlikvidovaná, takže jsme dostali nějaké pojistné plnění. Podařilo se nám oba vraky prodat, zřejmě na náhradní díly,“ vysvětlila vedoucí kanceláře úřadu Jana Haniková. 
 
Letos pak kraj plánuje koupit další 4 vozy vyšší střední třídy.  
 
„Částka bude asi 3,5 milionu korun. I vozy, se kterými v tuto chvíli jezdí samospráva, mají najeto 270 až 300 tisíc kilometrů,“ doplňuje hejtman. Naposledy je kraj nakupoval v roce 2009. 
 
Úředníci zatím jezdí českými auty. Podle Jany Hanikovéz krajského úřadu si ale značku vybírat nemohou. 
 
„Zatím se nám daří držet vozový park vozů Škoda. Nicméně zákon o veřejných zakázkách nám neumožňuje poptávat konkrétní značku, konkrétní typ,“ uvádí úřednice. 
Auta jsou opotřebovaná. Z jednoho konce kraje u Kojic na druhý u Jevíčka (na snímku) je 130 kilometrů daleko
 
Jaká auta kraj koupí tak ukáží až nabídky, které přijdou do výběrového řízení. Vyřazená auta nabídne kraj svým příspěvkovým organizacím nebo je prodá. 
 
„Většinou jsou to Fabie a Oktávie. Někdy je dostanou i třeba hasiči. Všechno záleží na konečném rozhodnutí rady Pardubického kraje,“ dodává Haniková. 
 
Některá auta ale mají tak vysoké náklady na provoz, že je kraj raději prodá. 
 
„V případě vozů vyšší třídy, to znamená Superbů, se už nejeví tak hospodárné je někomu darovat,“ uzavírá vedoucí kanceláře úřadu. 
 
Kraj plánuje postupnou obměnu vozového parku i v příštích letech. Třeba nákup nového minibusu nebo terénního auta pro odbor životního prostředí. 
 
Autor:  Iveta Záleská  (ZAL)
Ilustrační foto - Foto:  Škoda Auto