Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Zastupitelský klub Pirátů a Starostů se i bez povinnosti otestoval před zastupitelstvem Olomouckého kraje

Zastupitelský klub Pirátů a Starostů se i bez povinnosti otestoval před zastupitelstvem Olomouckého kraje

26. 4. 2021

Dnes 26. dubna probíhá zastupitelstvo Olomouckého kraje. zastupitelský klub Piráti a Starostové se i bez povinnosti rozhodl testovat všechny zastupitele, před začátkem zastupitelstva. 

Tomáš Müller, krajský zastupitel

Tomáš Müller, krajský zastupitel

Krajští zastupitelé neměli dle nařízení povinnost být otestováni před zastupitelstvem. Bylo však pochybné, že krajští radní či hejtman tuto povinnost měli. “Rozhodli jsme se, že i bez povinnosti se všichni otestujeme, abychom snížili možné riziko nákazy na minimum. Pokud ke zvýšení ochrany může pomoci takováto maličkost, tak jsem rád, že jsme ji využili,” uvádí předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Petr Lysek.

K testování byly použity antigenní samotesty ze slin. “Myslím si, že by to měla být v dnešní době samozřejmost. Jsem rád, že se náš klub k tomuto kroku rozhodl, jelikož ochrana zdraví je v dnešních dnech opravdu důležitá. Snažíme se tímto krokem eliminovat možné riziko nákazy na minimum. Zároveň doufám, že při dalších zastupitelstvech již testování nebude potřeba a vrátíme se brzy do normálu,” uvádí krajský zastupitel a starosta Nové Hradečné Tomáš Müller.