Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Zabetonovat 44 hektarů kvůli výstavbě vědeckého centra na polích u Hněvotína je zbytečné.

Zabetonovat 44 hektarů kvůli výstavbě vědeckého centra na polích u Hněvotína je zbytečné.

23. 6. 2020

Vedení kraje slíbilo, že se k celé věci vrátí na zářijovém zastupitelstvu. 

Hněvotín

Hněvotín

Hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) slíbil zastupitelům, že se Olomoucký kraj v září vrátí k projednání výstavby tzv. vědeckého parku na polích u Hněvotína. Reagoval tak na výzvu zastupitelů STAN, kteří tvrdí, že není nutné zastavovat plochu o velikosti 44 hektarů a navrhují její zmenšení na 5 hektarů. 

„Myslíme si, že zalít plochu 44 hektarů té nejúrodnější černozemě v kraji betonem kvůli výstavbě vědeckého parku je zbytečné. Ideálně by takové centrum mělo stát na nějakém brownfieldu. Pokud však vedení kraje trvá na jeho stavbě na polích obce Hněvotín, měla by pro tyto účely bohatě stačit plocha výrazně menší. Navrhujeme 5 hektarů,“ říká zastupitel Petr Daněk (STAN). 

Zastupitelstvo odmítlo tento bod zařadit do programu svého dnešního jednání. Hejtman však slíbil, že se k celé věci vrátí na zářijové schůzi zastupitelstva.  

„V celé střední Evropě neexistuje vědecké centrum, které by potřebovalo tak rozsáhlý areál. Návrh vybudovat toto centrum na 44 hektarech polí u Hněvotína vůbec neodráží výzvy dnešní doby, kdy je potřeba ke krajině přistupovat citlivě. Jsme rádi, že náš návrh má podporu i několika koaličních zastupitelů a doufáme, že pan hejtman v září dodrží své slovo,“ doplňuje Petr Daněk.  


Radim Sršeň
předseda klubu zastupitelů 
603 578 141
radim.srsen@gmail.com

Petr Daněk
krajský zastupitel
777 122 518
petrdanek@mujmail.cz

Tomáš Nakládal
volební manažer 
724 324 165
nakladat@gmail.com

Autor: Yveta Sommerová