Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Výrazné snížení zadlužení kraje i díky STAN

Výrazné snížení zadlužení kraje i díky STAN

30. 6. 2023

Snížení zadlužení kraje je dobrou startovací pozicí dalšího rozvoje a plánování investic.

Mince ilustrují rozpočet

Mince ilustrují rozpočet

Na posledním zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje zastupitelé schvalovali závěrečný účet kraje za rok 2022, jak ho připravila Rada kraje v samostatné působnosti.

Finanční hospodaření kraje má ve své politické odpovědnosti hejtman Olomouckého kraje, Ing. Josef Suchánek. Dalším členem Rady Olomouckého kraje je pak neuvolněný radní, Ing. Michal Obrusník, starosta města Konice.

Poctivá práce pomohla ke snížení zadluženosti kraje, což oba členové STAN komentují tak, že děkují za dobrou koaliční spolupráci svým partnerům.

„Kraj vykázal velmi dobrý výsledek hospodaření a podařilo se výrazně snížit zadluženost kraje, což jsou velmi dobré vstupní parametry pro sestavování rozpočtu na rok 2024“, uvedl krajský radní Michal Obrusník. Konkrétně to znamená, že celkové hospodaření Olomouckého kraje za rok 2022 skončilo přebytkem v celkové výši 1 108 712 tis. Kč. Ti, kdo se orientují v rozpočtech, vědí, že tyto prostředky jsou následně zapojovány do rozpočtu následujících let. V tomto případě bude většina přebytku použita v roce 2024.

„Osobně věřím, že postupnou konsolidací rozpočtových příjmů a výdajů se podaří v závěru svého období vládní koalici dospět k přebytkovému rozpočtu státu tak, jak hospodaří kraje a obce“, upřesnil hejtman Josef Suchánek.

Autor: Alena Hálková