Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj VOLBY 2020 Olomoucký kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 - koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ Horký Jaromír

Horký Jaromír

Jaromír Horký


Jaromír Horký (* 15. března 1998) je 1. místopředsedou KS Olomouckého kraje a předseda MS Přerov. Pracuje jako krajská mediální spojka a volební manažer Pirátů Zlínského kraje. Jedním z hlavních příčin vstupu do Pirátské strany byl čím dál tím větší nezájem populace, a to zejména mladé části společnosti o politiku. Věří, že Pirátská strana díky svému protikorupčnímu a transparentnímu programu, který sama na sobě aplikuje, může změnit pohled lidí na politiku jako takovou. Chce se na tom podílet.

Tři roky studoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a aktuálně je zapsán v kombinované formě studia Teorie interaktivních médií na Filozofické fakultě na téže univerzitě. Je hrdý přerovák, kterému není Přerov lhostejný, ba naopak! Snaží se vnést do města pohled mladého člověka s rozhledem, který se rád inspiruje různě po Česku nebo v zahraničí.

V Přerově úzce spolupracuje s komunálním sdružením Společně pro Přerov a Piráti, pod jehož vlajkou kandidoval v komunálních volbách 2018. 

Další činnost:

Od jeho vstupu do strany uspořádal s pomocí dalších členů již 6 úklidových akcí, sametový hospodský kvíz, hudební festival VyOsení, 2 ročníky benefičních koncertů Živá ulice nebo například dětský den na laguně v Přerově.

I když nebyl zvolen zastupitelem města, tak pomáhá týmu zastupitelů s přípravou materiálů na Zastupitelstvo a jejich prostřednictvím se snaží plnit pirátský program, ať už je to například zákaz užívání glyfosátu ve městě, zavedení participativního rozpočtu, zřízení biotopu na laguně nebo spuštění oficiálních sociálních sítí města. 

Věnuje se také osvětě politiky mezi studenty prostřednictvím aktivních besed.

Další zájmy:

Kvůli zranění musel skončit s házenou, avšak sportu se snaží věnovat i nadále. Miluje cestování a poznávání zajímavých míst a lidí. Také rád fotografuje či se učí novým věcem.

Jeho motto je jasné – Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. Proto jde do všeho naplno.


Funkce