Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj VOLBY 2020 Olomoucký kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 - koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ Dvořáková Kocourková Zdeňka

Dvořáková Kocourková Zdeňka

Zdeňka Dvořáková Kocourková


Jmenuji se Zdeňka Dvořáková Kocourková, je mi 36 let a jsem ze Šumperka. Nikdy jsem nebyla členkou žádné politické strany ani hnutí.
Od roku 2014 jsem členkou zastupitelstva města (opoziční). S Pirátskou stranou jsem začala spolupracovat v roce 2014, kdy jsem v Šumperku spoluzakládala uskupení PRO-REGION, se kterým jsme kandidovali do šumperského městského zastupitelstva. Naši kandidátku tenkrát podpořili Piráti, jelikož nám byli názorově velmi blízcí a PRO-REGION nebyl (a není) registrovanou politickou stranou ani hnutím. V roce 2014 jsem byla lídrem kandidátky navržená přímo Pirátskou stranou. Naše kandidátka získala v roce 2014 dva mandáty z 27 v zastupitelstvu města Šumperka.

V dalších komunálních volbách 2018 jsem kandidovala znovu za PRO-REGION z 2. místa kandidátky. Získali jsme 4 mandáty z 27. Pirátská strana se rozhodla pro sestavení vlastní kandidátky. Spoléhala jsem na jistý úspěch Pirátů a těšila se na budoucí spolupráci v zastupitelstvu města, kde je vždy lepší mít spřízněné duše napříč více stranami, než je kumulovat všechny do 1 kandidátky. Bohužel se Piráti do zastupitelstva Šumperka, k mému překvapení a zklamání, nedostali. 4 zastupitelé PRO-REGIONu jsou znovu v opozici, protože jsme nenašli programovou shodu s dostatečným počtem zastupitelů jiných stran a hnutí.

Moje angažmá v komunální politice v podstatě vyplynulo ze situace, kdy se v šumperských městských podnicích děly věci za hranicí trestního zákona. Protože nejsem typ člověka, který by před takovými zjištěními utíkal či přivíral oči, angažovala jsem se aktivně, abych dokázala ovlivnit výměnu klíčových lidí v těchto nekalých praktikách a tím zabránila dalšímu pokračování. V něčem jsem byla úspěšná, v něčem dosud ne.

Dlouhodobě se však zajímám a sleduji spíše celostátní politiku. Souzním s vrcholovou politikou České pirátské strany a proto bych se nyní s plnou vážností ráda stala členkou strany. Pokud mě Piráti vyhodnotí jako vhodného kandidáta na členství, mohu nabídnout dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru ekonomie a management (Bc.) na Mendelově zemědělské univerzitě v Brně a v oboru veřejná správa a regionální rozvoj (Ing.) na České zemědělské univerzitě v Praze. Aktivně se na úrovni regionu zabývám také vodohospodářskou problematikou související s provozováním vodovodů a kanalizací prostřednictvím provozních vodohospodářských společností a jejich odváděním zisků mimo veřejný sektor. Této oblasti bych se velmi ráda věnovala i na celostátní úrovni, jelikož si uvědomuji, že odspodu některé věci jen velmi těžko ovlivním.

Mojí vnitřní motivací k žádosti o členství je, že bych se v budoucnu ráda podílela na kultivaci českého politického prostředí na celostátní úrovni. Mým nejvyšším politickým cílem je umožnit občanům mít komu věřit na úrovni vedoucích politických činitelů naší země, pomoci na politický vrchol lidem, kteří budou pozitivním morálním vzorem pro ostatní.


Funkce