Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj V sobotu jsme projeli kraj z jihu na sever

V sobotu jsme projeli kraj z jihu na sever

13. 9. 2021

V sobotu jsme projeli Olomoucký kraj z jihu na sever v doprovodu naší NANU KÁRY. Rozdávali jsme noviny, nanuky, zvali lidi k volbám, které se budou konat 8. a 9. října. 

V sobotu jsme projeli kraj z jihu na sever

V sobotu jsme projeli kraj z jihu na sever

Tomáš Müller, starosta Nové Hradečné, projel několik obci na kole po Němčicku v doprovodu předsedkyně krajského výboru Jany Přecechtělové. Na bicyklech Němčickem, jak se akce jmenuje, byly v každé obci mikroregionu na cyklisty připraveni. Někde to byly domácí koláčky, buchty, chleba s domácí pomazánkou a tak podobně. Na startu v Srbcích si zaúřadovala kandidátka Hana Naiclerová. Nabídla jim chléb se sádlem, meloun nebo zmrzlinu. Lídr Tomáš Müller to vzal na kole přes kopec do Pavlovic u Kojetína, přes Dřínov a Koválovice do Tištína. Tady se u paní starostky potkala velká sestava spolu s hejtmanem Josefem Suchánkem a tak se chvíli i posedělo. 

Cyklisty jsme osvěžili naší zmrzlinou a doufejme, že do budoucnosti vyrazí s chladnou hlavou. 

Jedeme dál. Na sobotní Komárfest do Střeně. Tak to byla velká sláva… Na kapelu Fleret tady nebylo k hnutí. A tak Hejtman Josef Suchánek spolu s místopředsedou sněmovny Vojtěch Pikal - poslanec museli na podium.

S NANU KÁROU pokračujeme na sever. Tentokrát na festival dechových orchestrů HUDBA BEZ HRANIC, který před 17 lety odstartovala tehdejší starostka Dolních Studének paní Vlasta Sršňová. A protože v „sršních“ rukou starostování zůstalo, tradice festivalu se nejen že zachovala, ale díky starostovi Radim Sršeň a jeho kolegům, pořadatelům, muzikantům a nadšencům se festival rozrostl do podoby, kterou mohou leckde závidět 
Pečlivě vybraný repertoár na závěrečný koncert filmové hudby s videoprojekcí byl prestižním a skvělým zakončením dvoudenního turné v Dolních Studýnkách. Chvála Dechovému orchestru Zábřeh se sólisty a jeho obdivuhodnému dirigentovi Luboši Vepřekovi za excelentní výkon.

Díky všem za pozvání na akce. 

Autor: