Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj V předsednictvu oblastní organizace Prostějovsko jsou zástupci města i malých obcí

V předsednictvu oblastní organizace Prostějovsko jsou zástupci města i malých obcí

9. 12. 2021

text text

Fotografie z připomínky výročí 17. listopadu na náměstí v Prostějově. Zleva Tomáš
Peka a Petr Ošťádal (zastupitelé města Prostějov za STAN), Hana Naiclerová
(poslankyně PSP ČR), František Švec (zastupitel města Prostějova a předseda
Oblastní organizace Prostějovsko) a Blanka Kolečkářová (1. místopředsedkyně
Oblastní organizace Prostějovsko).

Fotografie z připomínky výročí 17. listopadu na náměstí v Prostějově. Zleva Tomáš Peka a Petr Ošťádal (zastupitelé města Prostějov za STAN), Hana Naiclerová (poslankyně PSP ČR), František Švec (zastupitel města Prostějova a předseda Oblastní organizace Prostějovsko) a Blanka Kolečkářová (1. místopředsedkyně Oblastní organizace Prostějovsko).

Ustavující sněm oblastní organizace Prostějovsko se konal 15. 11. 2021 z důvodu zhoršené epidemické situaci online. Zahájila ho předsedkyně krajského výboru Jana Přecechtělová. Na volbu pětičlenného předsednictva dohlížela Andrea Hanáčková, 1. místopředsedkyně krajského výboru.

Na funkci předsedy byl většinou hlasů zvolen František Švec, zastupitel Prostějova. Místopředsedkyněmi se staly Blanka Kolečkářová, bývalá starostka Držovic a Jarmila Stawaritschová, starostka Čelechovic na Hané. Dalšími členy výboru jsou Petr Ošťádal, zastupitel Prostějova a Radek Páleník z Kralic na Hané.

Hlavními úkoly, které nyní před vedením oblasti leží, jsou stabilizace členské základny, oslovení starostů a příprava na komunální volby. 

Působnost oblastní organizace Prostějovsko je ohraničena obvodem bývalého okresu Prostějov s přibližně 100 tisíci obyvateli a to včetně oblasti Konicka.

 

Výbor Oblastní organizace Prostějovsko:

František Švec, předseda

Blanka Kolečkářová, 1. místopředsedkyně

Jarmila Stawaritschová, místopředsedkyně

Petr Ošťádal, člen

Radek Páleník, člen