Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy Začínáme s krajskými volbami

Začínáme s krajskými volbami

28. 1. 2020

Leden nastartoval rok Starostů a nezávislých v Olomouckém kraji ve velmi rychlém tempu. Uskutečnila se již první letošní setkávání členské základny - na Jesenicku, Prostějovsku a Přerovsku.

STAN výjezdní zasedání Slatinice 2020

STAN výjezdní zasedání Slatinice 2020

„Cílem je udržování vztahů a provázanost regionů v rámci kraje. Debatovalo se o postupech pro krajské a senátní volby, které máme letos před sebou,“ objasnil Radek Brázda, předseda krajského výboru Olomouckého kraje.

Naše základna se mohla vyjadřovat k několika otázkám pomocí online formuláře. Potěšitelné je, že všichni jsou ochotni pomoci s kampaní a aktivně se do ní zapojit. Celých 80 % respondentů je připraveno podle svých schopností a odborností sepisovat program pro krajské volby. Tyto informace jsou velmi cenným základem pro nastavení volební kampaně a byly využity během výjezdního zasedání rozšířeného volebního štábu, který se konal v polovině ledna ve Slatinicích. Volební manažeři zde odprezentovali základní body kampaně i časovou osu. Následovala aktivní část, jejímž výsledkem byl vznik pracovních skupin a první body programu krajských voleb. „Mezi 5 základních oblastí, kterým se v přípravě na krajské a senátní volby budeme věnovat, patří: doprava, životní prostředí, regionální rozvoj, zdravotnictví spolu se sociálními službami a dále školství, kultura a sport. Nezapomínáme ani na oblast financování, která se prolíná napříč všemi oblastmi,“ sdělil Radek Brázda, předseda krajské organizace STAN.

Na nejbližší období jsou plánována další setkání členské základny, a to na Olomoucku a Šumpersku. Ve čtvrtek 13. února 2020 proběhne Krajský sněm.  

Radek Brázda
předseda krajského výboru STAN Olomouckého kraje