Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy V senátních volbách bude na Olomoucku kandidovat starosta Nákla Marek Ošťádal, frontman kapely Stracené ráj

V senátních volbách bude na Olomoucku kandidovat starosta Nákla Marek Ošťádal, frontman kapely Stracené ráj

13. 2. 2020

Jako rodilý hanák chce hájit zájmy hanáckého regionu. Kandidátem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v podzimních volbách do Senátu bude v obvodě číslo 66 – Olomouc starosta obce Náklo Marek Ošťádal. Ten se již mnoho let věnuje zachovávání tradic a podpoře identity regionu, ze kterého pochází, tedy Hané. V tom by chtěl pokračovat i v Senátu.

 

Marek Ošťádal

Marek Ošťádal

„Téměř tři desítky let se snažíme lidem připomínat, v čem je náš region krásný a originální - hraji v kapele, která zpívá v hanáčtině, pořádáme s kamarády u nás v obci hudební festivaly, podílel jsem se na tvorbě učebnice hanáčtiny pro základní školy, která si získává na popularitě,“ představuje svoji činnost Marek Ošťádal, který je již třetím volebním období starostou obce Náklo u Litovle.

„Každý máme svoji identitu – jak lidé, tak i region, ve kterém žijeme, i když se mi zdá, že na to v posledních letech trochu zapomínáme. A ke změně tohoto trendu bych chtěl ve své předvolební kampani přispět stejně tak, jak se o to snažím několik posledních let,“ doplňuje Ošťádal. 

V období před volbami se chce zaměřit právě na kontakt s lidmi v senátním obvodu, který se rozkládá od Zábřehu přes Mohelnici, Loštice, Litovel, Uničov, Náměšť na Hané až po Moravský Beroun, tedy region Hané. 

„Do letošních senátních voleb posílá STAN kvalitní osobnost, kterou Marek Ošťádal bezesporu je. Senát je komorou regionů, a kdo jiný by měl oblast Hané v Senátu zastupovat než pravý Hanák,“ říká předseda hnutí STAN a poslanec Vít Rakušan. „Marek v sobě spojuje zkušenosti starosty a provázanost se svým regionem, proto věřím, že uspěje,“ doplňuje Rakušan. 

Marek Ošťádal je známý také jako „Pepin z Hané“. Pod tímto jménem několik let uváděl zábavné hanácké příběhy na jedné z regionálních radiových stanic v Olomouckém kraji. 

„Mým cílem nikdy nebyl vlastní prospěch, ale prospěch mého okolí, mého regionu. Ať už budu senátorem či ne, vždy budu dělat vše pro to, aby o Hané a všem, co je s ní spojeno, bylo ve světě slyšet,“ říká Marek Ošťádal.

„V Senátu bych chtěl být něco jako spojka mezi Hanou a státními úřady v daleké Praze. Ze zkušenosti starosty obce vím, že jsou zde naše zájmy v mnoha ohledech přehlíženy,“ říká na závěr Ošťádal. 

Volby do jedné třetiny horní komory Parlamentu se budou konat v říjnu letošního roku. 

Kontakt: 
Patrik Kuba
volební manažer
e-mail: patrik.kuba@gmail.com
telefon: 773 161 096