Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy V OBCI NOVÁ HRADEČNÁ BUDE VYSTAVĚNA KANALIZACE A ČOV ZA TÉMĚŘ 90 MILIONŮ

V OBCI NOVÁ HRADEČNÁ BUDE VYSTAVĚNA KANALIZACE A ČOV ZA TÉMĚŘ 90 MILIONŮ

9. 2. 2021

V obci Nová Hradečná bude vybudována čistička odpadních vod a také nová kanalizace. Investice vyjde na téměř 90 milionů korun. Obec nedaleko Uničova tak nabídne větší komfort pro obyvatele. Vzniklá kanalizace nahradí dosavadní jednotnou kanalizaci, která byla v obci zbudovaná na konci 70. let.

V OBCI NOVÁ HRADEČNÁ BUDE VYSTAVĚNA KANALIZACE A ČOV ZA TÉMĚŘ 90 MILIONŮ

V OBCI NOVÁ HRADEČNÁ BUDE VYSTAVĚNA KANALIZACE A ČOV ZA TÉMĚŘ 90 MILIONŮ

Pro Novou Hradečnou s více než 750 obyvateli se jedná o jednu z největších investic v historii. „Jsem rád, že se podařilo zajistit tento projekt a budeme mít u nás v obci rozšířenou kanalizaci a novou čističku odpadních vod. Ve městě je tato infrastruktura samozřejmostí, menší obec jako ta naše si však musí nejprve našetřit poměrně velkou částku, než si tuto investici bude moci dovolit,“ komentuje starosta obce a krajský zastupitel Tomáš Müller. 

 K začátku realizace by v obci mělo dojít už v březnu 2021. „Smlouvu s vítězem výběrového řízení jsme si odsouhlasili již na prosincovém zastupitelstvu. Doufám, že už v dubnu tak začne realizace, která by měla končit zhruba na konci roku 2022“ tvrdí Müller. 

Financování tohoto projektu nebude jen čistě z obecních peněz, bude k němu využito například dotací z příslušného ministerstva. „Z celkové částky téměř 90 milionů budeme muset uhradit 38 milionů z obecních peněz. V současné době má obec našetřených zhruba 20 milionů na zbývajících 18 milionů si obec bude muset vzít úvěr. Věřím také, že je šance získat určitou částku z rozpočtu kraje, konkrétně z programu na obnovu vodohospodářské struktury. Zbytek z částky je hrazeno dotací z ministerstva životního prostředí,“ doplňuje Müller.