Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy Testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek

Testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek

13. 4. 2021

Jak probíhalo samotestování žáků v Přáslavicích na Olomoucku? První den návratu dětí do školy připomínalo 1. září, až na tu proceduru s testováním. Ve třídách s paní učitelkou případně v přítomnosti rodiče, to záleželo na rozhodnutí každé rodiny, se samostatně testovalo každé dítě.

Testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek

Testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek

Bohužel testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek - stojánků na zkumavky. „Máme šikovné pracovníky, tak se našlo skvělé řešení! Musím poděkovat za výraznou pomoc a parádní nápad p. Josefu Mückovi, který pro školu zajistil díky znalostem 3D tisku stojánky na zkumavky. Dostaly se tak do každé lavice, čímž se testování urychlilo a zpříjemnilo,“ říká starostka Jitka Ivanová (STAN), která si první den ve škole nenechala ujít. 

Dodala, že je to také dobrý tip pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jak chybějící komponent zajistit. Společně s paní ředitelkou vedly debatu s některými rodiči o systému a vhodnosti testování dětí 2x týdně, zda jsou vládní opatření přiměřená, zda je lepší učit ve škole či doma apod. 

Je jasné, že každý rodič chce pro své dítě to nejlepší a je třeba respektovat všechny, byť jsou i protichůdné názory. 
Starostka zhodnotila první den velmi pozitivně. Děti se těšily, škola ožila tím správným zvukem. Na chodbě byla slyšet instruktážní videa (každá naše třída má interaktivní tabuli). „Atmosféra byla bez stresu a věřím, že výuka už bude pokračovat ve škole až do konce června. Děkuji pracovníkům školy, rodičům i dětem za pozitivní přístup. Společně jsme ten nástup zvládli,“ míní starostka.

Stejný den byl začátkem ještě pro jednu akci. Začala výstavba nového sportovního hřiště. Až bude hotové, tak už snad nebudou platit žádná omezení typu po 2, maximálně 6, od sebe 10 a všichni se budou moci radovat naplno ze sportování.