Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy Ministr Bek v Olomouckém kraji

Ministr Bek v Olomouckém kraji

23. 2. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek z politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ dnes navštívil Olomoucký kraj.

ministr Mikuláš Bek

ministr Mikuláš Bek

Jeho celodenní program začal návštěvou Krajského úřadu Olomouckého kraje, kde ho přivítal hejtman Josef Suchánek i s krajskou radou. Během hodinového setkání hovořili zejména o hospodářsky a sociálně vyloučených oblastech, a o možnostech pomoci jim jak na úrovni kraje, tak z pohledu ministerstev.

Ministr Mikuláš Bek nezůstal jen v Olomouci. Vydal se i se svým doprovodem a členy olomouckého hnutí STAN do Lipníku nad Bečvou za starostou města, panem Miloslavem Přikrylem. Ten je ve své funkci již několikáté období. Pan starosta mimo jiné vyjádřil hrdost nad dobře zvládnutým předsednictvím ČR v EU. Velkým tématem diskuze byly evropské dotace. „Jako starosta říkám, že jsme vždy rozhodovali s péčí řádného hospodáře. Nikdy jsme neinvestovali do něčeho, co bychom nedokázali z městského rozpočtu financovat. Jsem přesvědčen, že je to na Lipníku vidět.“ řekl Miloslav Přikryl.

Ministr dále zavítal do společnosti ZHT se sídlem ve Slavíči, kde mu jednatel Radim Zábranský ukázal výrobky určené pro integrovaný záchranný systém. Představil také historii firmy, která se měla možnost rozvíjet i díky evropským dotacím. „Bez dotací bychom nikdy nemohli realizovat takový vývoj a rozsah výroby. Nemohli bychom pomáhat těm, kteří pomáhají.“ vysvětlil Radim Zábranský.  Prezentoval všem zúčastněným také zařízení určené pro záchranu osob, které Česká republika zapůjčila do Turecka po nedávném zemětřesení.

Závěrem svého výjezdu ministr Mikuláš Bek zavítal na univerzitu v Olomouci, kde po krátkém setkání s jejím vedením živě debatoval se studenty o Předsednictví ČR v EU. Před plným sálem studentů ukazoval na pozitivních příkladech, jak přistoupil k řízení EU, co ho nejvíce překvapilo a které momenty pro něj byly klíčové a nezapomenutelné. Zároveň také absolvoval rozhovor do studentské TV.

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek je rodákem ze Šternberka. Je velmi přínosné, že si ve svém nabitém programu udělal čas a navštívil „svůj“ kraj, pro který jsou témata evropských záležitostí klíčová k dalšímu rozvoji.

Autor: Alena Hálková