Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy I v Olomouci jsme Evropani

I v Olomouci jsme Evropani

16. 12. 2023

Jan Farský a Danuše Nerudová jako kandidáti politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ do Evropského parlamentu zavítali 14. 12. 2023 v rámci jejich cesty napříč regiony i do adventní Olomouce.

Alena Hálková, Eva Machová, Jan Farský, Danuše Nerudová, Josef Suchánek, Blanka Kolečkářová a Marek Dohnal

Alena Hálková, Eva Machová, Jan Farský, Danuše Nerudová, Josef Suchánek, Blanka Kolečkářová a Marek Dohnal

Nejprve se setkali s členy krajského výboru STAN Olomouckého kraje a obecně probrali základní programové body začínající evropské kampaně. Poté navštívili vyhlášené olomoucké adventní trhy, kde ochutnali punč i bramborák, podpořili místní řemeslníky a ocenili předvánoční poklidnou atmosféru.

Společně s hejtmanem Josefem Suchánkem jako moderátorem uspořádali veřejnou debatu k hlavním evropským tématům, jako je pojmenování pozice ČR v rámci EU, co je identita Evropanství, co přineslo členství v EU České republice, co od EU očekáváme a co skutečně lze od EU chtít.

„Velmi se mi líbí vysvětlovací způsob, jakým pojali Jan Farský a Danuše Nerudová svou kampaň do Evropského parlamentu, protože za téměř 20 let členství České republiky stále není mnoha lidem jasné, jak EU funguje, kdo v ní je kdo a že EU není tak zlá, jak se mnohdy povídá. Těším se, že oba kandidáti na jaře ještě několikrát do Olomouce přijedou“ shrnul hejtman Josef Suchánek.

Autor: Alena Hálková