Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Středoškoláci v Jeseníku spravují městský Instagram

Středoškoláci v Jeseníku spravují městský Instagram

22. 1. 2024

Profil na sociálních sítích má v dnešní době již snad téměř každá obec, instituce či firma. Výjimkou není ani Jeseník, kde se ovšem před nedávnem rozhodli svěřit městský profil na Instagramu studentům středních škol, kteří na něm hodlají život ve městě přiblížit atraktivní formou srozumitelnou právě svým vrstevníkům. S instagramovým profilem města má osmičlenná redakce ze dvou středních škol velké plány.

IG profil města Jeseník

IG profil města Jeseník

"Rozhodli jsme se oslovit studentskou radu s prosbou založit instagramový účet, který by měl informovat mladé lidi o dění ve městě. Hlavní cílovou skupinou jsou lidé mezi 13 – 21 lety," uvádí místostarosta města Václav Urban (STAN).

O městský instagram se nyní starají studenti z Gymnázia Jeseník a Střední průmyslové školy Jeseník.

Co se obsahu týče, ambice nejlépe prozradí, když se člověk podívá přímo na zmiňovaný instagramový profil města Jeseník. Instagram nabízí obsah především formou fotografií či krátkých videí, což mají studenti zmáknuté do puntíku. Za měsíc fungování nasbírali mladí redaktoři stovky sledujících a zpracovali například výjezdní zasedání vlády v Jeseníku, zahájení dalšího ročníku participativního rozpočtu, městský bál či pozvánku na zasedání zastupitelstva. Do budoucna by měl být obsah ještě pestřejší – redakce například začala s představováním jednotlivých středních škol Jesenicka zaměřeným na žáky základních škol.

"Sami studenti už mají ambice rozjet i druhý projekt, a to otázky středoškoláků na vedení města Jeseník. Chystají také tipy na výlety a pěkná místa v okolí, která třeba nejsou tak známá a neví o nich všichni, tipy na dobré kavárny a čajovny, rozhovory se zajímavými lidmi z Jesenicka a dokonce i sérii varovných či naučných videí o nočním životě, návykových látkách a bezpečnosti ve městě," představuje ambiciózní plány redakce Václav Urban.