Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Starostové, na co čekáte? Pivín šije roušky i pro fakultku.

Starostové, na co čekáte? Pivín šije roušky i pro fakultku.

20. 3. 2020

Většina z vás starostů má tuto činnost v obci pevně podchycenou a už několik dní u vás šijí dobrovolníci. Konice, Dolní Studénky, Přáslavice, Mikulovice, Nová Hradečná, Nemile, Zlaté Hory, Dlouhá Loučka, Dolní Újezd, Rakov, Česká Ves, Tučín a mnoho dalších napříč Olomouckým krajem... Děkujeme vám i všem vašim dobrovolníkům!

Starostové, na co čekáte? Pivín šije roušky i pro fakultku.

Starostové, na co čekáte? Pivín šije roušky i pro fakultku.

Vy, starostové, kteří jste v obcích ještě nezmobilizovali dobrovolníky na šití, PUSŤTE SE DO TOHO! Není na co čekat. Příkladem za všechny vám budiž výzva starosty Pivína – Kamila Štětaře, který to bere jako svůj prvořadý úkol v této nelehké době:

„Každá obec musí mít peníze na krizové řízení a pokud jich je tam málo, tak máme možnost rozpočtových opatření. Já na obec nakupuji všechen materiál, ze kterého šijeme.

Část roušek jde na Centrum sociálních služeb do Prostějova. Dětské a dospělácké roušky dnes povezu na onkologické centrum do FN Olomouc. Zásobujeme také spádové obvodní lékaře dětské a dospělé. V naší obci má ke včerejší 12 hodině každý dospělý, dítě a miminko svoji roušku. Vše mi dobrovolníci dělají zadarmo, bez nároku na odměnu a ani nějakých budoucích výhod.

Dneškem začínáme 4 šicí den, máme za sebou cca 800, dnes překonáme tisícovku.

Nemám potřebu udělat si PR a vydělat na téhle době a mít fotku všude rozdávám roušky, jak jsme za šicím strojem, jak předávám lékařkám. Dobré by bylo naslouchat, co si o tom myslí ti, co ty roušky dělají. Důležité jsou fotky těch, co to šijí a ty také dávám na FB a jmenuji je tam.

Spousta starostů nevěří tomu, že by se našli ochotní lidé. Já tvrdím už dlouho opak. Máme stále mezi sebou většinu lidí, co mají dobré srdce a těm, co nemají dobrého slova, je dobré ukázat, že to je myšleno dobře. Někdy možná dostaneme přes pusu, ale to už tak je. Mysleme pozitivně.

Ukažme solidárnost a dobrotu. Ukažme, že to jde.

Ukažme, že jsme ti STAROSTOVÉ, co dokážou organizovat a vést.

 

Autor: Yveta Sommerová