Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj STAN v Olomouckém kraji ustavil již čtyři oblastní sdružení

STAN v Olomouckém kraji ustavil již čtyři oblastní sdružení

28. 8. 2021

Během minulého týdne byla v Olomouckém kraji ustavena hned tři nová oblastní sdružení politického hnutí STAN. K již zaběhlému Olomouckému sdružení nově přibylo také Jesenicko, Šumpersko a Přerovsko. Již minulý rok krajský výbor STAN v Olomouckém kraji ve svém usnesení stanovil, že postupně v Olomouckém kraji vznikne celkem 6 oblastních sdružení.

Jesenicko

Jesenicko

“Síla hnutí Starostové a nezávislí je především v široké základně členek, členů a registrovaných příznivců, které máme v celém Olomouckém kraji,” shrnuje předsedkyně krajského výboru Jana Přecechtělová. “Proto jsme rádi, že se postupně  zpevňuje struktura hnutí, a že máme v jednotlivých okresech konkrétní zastoupení.”

Příkladem může být město Jeseník a Jesenicko, kde od roku 2009 starostové spolupracují a nyní se spojili do oblastního sdružení pod vedením krajského zastupitele Romana Šťastného, starosty Mikulovic. “Známe se tady na severu dlouhá léta, pomáháme si a doufám, že jako hnutí v tomto kraji porosteme,” uvedl Šťastný. Místopředsedou byl zvolen Petr Mudra, starosta obce Česká Ves, v předsednictvu bude pracovat i Václav Urban, místostarosta města Jeseník.

Ustavující sněm Šumperska se konal v Dolních Studénkách, kde dlouhodobě starostuje Radim Sršeň, tvář hnutí STAN v tomto regionu a nově také předseda šumperského sdružení. Pracuje i jako neuvolněný radní Olomouckého kraje a zástupce ČR v Evropském výboru regionů. Místopředsedkyní byla zvolena Klára Hošková ze Šumperka. “Vznikem oblastního sdružení zrovna tady v Dolních Studénkách jen potvrzujeme to, co léta funguje - plnohodnotnou přítomnost hnutí Starostové a nezávislí v praktickém životě obcí,” uvedla ve svém blahopřání 1. místopředsedkyně krajského výboru Andrea Hanáčková.

V pořadí čtvrtým oblastním sdružením se stalo Přerovsko, ustavující schůzi hostila útulná radnice vesnice Tučín. Důvěru k vedení oblastního sdružení získal dlouholetý starosta obce Troubky Radek Brázda. Do funkce místopředsedy byl zvolen Marek Dohnal, starosta Klokočí na Hranicku, členkou výboru se stala Yveta Sommerová, krajská tajemnice. “Vazby mezi starosty v celém kraji jsou velmi pevné. Máme podobné starosti a spojuje nás péče o naše obce a lidi, kteří v nich žijí. Stejně tak chceme spravovat i celou zemi v rámci hnutí Starostové a nezávislí,” uvedl Brázda, který dlouhá léta pracoval i jako předseda hnutí v rámci Olomouckého kraje.

Jana Přecechtělová
předsedkyně krajského výboru STAN OLK
jana.precechtelova@stan.cz
724 980 705

Andrea Hanáčková
1. místopředsedkyně krajského výboru STAN OLK a předsedkyně OS STAN Olomouc
andrea.hanackova@stan.cz
tel: 603 840 976


Oblastní sdružení Jesenicko
Roman Šťastný, předseda
Petr Mudra, místopředseda
Václav Urban, člen předsednictva

Oblastní sdružení Šumpersko
Radim Sršeň, předseda
Klára Hošková, místopředsedkyně
Vladimír Hroch, člen 
Petr Šimek, člen
Jakub Dolníček, člen

Oblastní sdružení Přerovsko
Radek Brázda, předseda
Marek Dohnal, místopředseda
Yveta Sommerová, členka předsednictva