Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj STAN byl v soutěži Vesnice roku v Olomouckém kraji úspěšný

STAN byl v soutěži Vesnice roku v Olomouckém kraji úspěšný

29. 8. 2023

V krajském kole soutěže Vesnice roku, kterou vyhlašují Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství a Svaz měst a obcí ČR, uspěli rovněž zástupci politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ.

Publikace k soutěži Vesnice roku v Olomouckém kraji 2023

Publikace k soutěži Vesnice roku v Olomouckém kraji 2023

Na druhé pozici se umístila obec Česká Ves, jejímž starostou je registrovaný příznivec STAN Petr Mudra. Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí si odvezla starostka obce Loučná nad Desnou, Petra Harazímová, rovněž registrovaná příznivkyně STAN. V neposlední řadě získala obec Bousín, které starostuje Monika Tmé, registrovaná příznivkyně STAN, ocenění za vesnickou knihovnu Olomouckého kraje roku 2023.

Všem úspěšným osobně pogratuloval hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, dále radní Olomouckého kraje Michal Obrusník a Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj.

Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova a popularizovat rozmanitost a pestrost realizovaných programů obnovy vesnic. „Poukazujeme na význam venkova, vyzdvihujeme aktivity obcí, jejich představitelů i občanů, kteří pečují o své okolí, udržují a rozvíjejí tradice, jsou společensky činní a sdílejí obecní život“, doplnil hejtman Josef Suchánek. 

Autor: Alena Hálková