Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Sport a národní strategie aktivního života

Sport a národní strategie aktivního života

14. 5. 2021

V úterý jsme se zorganizovali on-line besedu se Zdeňkem Hamříkem z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci na téma: Národní strategie aktivního životního stylu – příklady dobré praxe z ČR a zahraničí.

Sport a národní strategie aktivního života

Sport a národní strategie aktivního života

Zdeněk Hamřík je přední český expert na životní styl mladé generace. Ve své odborné práci se specializuje na tvorbu strategií a politik podpory pohybu a aktivního životního stylu na úrovni obcí. V rámci studie Světové zdravotnické organizace o životním stylu dětí – HBSC vede mezinárodní výzkumný tým pro pohybovou aktivitu dětí s účastí 50 zemí světa. V roce 2017 byl jediným českým autorem mezinárodní zprávy Světové zdravotnické organizace o trendech v obezitě dětí v Evropě od roku 2002.

Úvodní představení měl předseda sportovní komise za STAN Martin Paur z Pardubického STANu, zakladatel a první předseda Českého svazu Kin-ballu.

Za Olomoucký STAN besedu spolupořádal Michal Frantík, velký propagátor sportu, ženské silniční cyklistiky, cyklodopravy, člen sportovní komise v Olomouckém kraji.

Hostem byla paní Alice Paurová, která je trenérkou mládeže, bývalou trenérkou národních týmů. Její tým mužů získal bronz na Světovém poháru v Madridu 2015 a jako první ve dvacetileté historii Světových pohárů porazil Kanadský národní tým, který nikdy předtím ani potom neprohrál žádný mezinárodní zápas. Paní Alice nám přislíbila, že při dalším Olomouckém setkání představí tento sport, který má velkou popularitu v již zmiňované Kanadě nebo Japonsku.

Záznam schůzky a přednášky můžete shlédnout zde:
https://www.facebook.com/PiratiStarostoveOL/videos/313428080183506/

Děkujeme za zázemí Pirátskému centru Picolu v Olomouci a všem, kteří se na besedě podíleli.

Piráti a Starostové