Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Společnost ZHT Group, s.r.o., pomáhá těm, kteří pomáhají

Společnost ZHT Group, s.r.o., pomáhá těm, kteří pomáhají

28. 2. 2023

V rámci návštěvy ministra Mikuláše Beka, která se uskutečnila v minulém týdnu v Olomouckém kraji, bylo jedním z bodů programu také setkání a prezentace výrobků společnosti ZHT Group, s.r.o. ve Slavíči u Hranic. Pana ministra doprovodili hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, předsedkyně krajského výboru Jana Přecechtělová, člen krajského výboru a zastupitel města Hranice Michal Ondra a rovněž starosta obce Klokočí Marek Dohnal.

Jednatel společnosti ZHT Group, s.r.o., Radim Zábranský

Jednatel společnosti ZHT Group, s.r.o., Radim Zábranský

V sídle společnosti je přivítal jednatel Radim Zábranský. Název společnosti je odvozený od začátečních písmen slov Za Hranice Technologie. Společnost se specializuje na výrobu zařízení pro Integrovaný záchranný systém. Jejich výrobky slouží pro záchranu života a majetku lidí po celém světě, kde je firma známa i „Zabransky High Technology“.

Nejznámějším produktem společnosti jsou přívěsy pro hašení, sloužící jednotkám sboru dobrovolných hasičů, které mají zpravidla jen dopravní auto pro přepravu osob. V přívěsu je moderní hasicí technika do 750 kg a může s ním jet jakýkoli hasič s řidičským oprávněním skupiny B.

Skutečně zajímavé jsou hasičské čtyřkolky, které představil Radim Zábranský takto: „Jak chcete hasit v lese velkým hasičským autem? Na to je nejlepší čtyřkolka. Výhodou jsou její výjimečné terénní vlastnosti a v kombinaci s hasicím modulem s nádrží o objemu až 300 l vody můžete efektivně likvidovat lesní požáry i ve velmi těžko přístupném terénu.“

Dalším produktem jsou požární stříkačky Tohatsu, které sehrály loni při zásahu v Hřensku zásadní roli při hašení obrovského lesního požáru. V neposlední řadě stojí za zmínku i stabilizační systém pro záchranáře Paratech, který byl nedávno využit v Turecku po zemětřesení.

Společnost od jejího založení v roce 2006 ušla pěkný kus cesty. K jejímu rozvoji přispělo také čerpání evropských dotací.

„Při návštěvě této společnosti a prohlídce výrobních prostor jsem pocítila velkou hrdost. Jednak vyplývala z motta společnosti o pomoci těm, kteří pomáhají, a jednak z toho, že díky takovým firmám dojde k uzdravení státu. Vidím totiž, jak se tu snoubí podnikatelský nápad s inovacemi, a přitom v rodinné pospolitosti“ vyjádřila závěrem návštěvy společnosti krajská předsedkyně Jana Přecechtělová.

Autor: Alena Hálková