Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Spojenci se s PIRÁTY a STAROSTY domluvili na zrušení akcí v uzavřených prostorech

Spojenci se s PIRÁTY a STAROSTY domluvili na zrušení akcí v uzavřených prostorech

21. 9. 2020

V návaznosti na epidemiologická opatření ruší Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj a koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ všechny své vnitřní předvolební akce. Politická uskupení se na tom dohodla na základě prohlášení ministra zdravotnictví.

Spojenci se s PIRÁTY a STAROSTY domluvili na zrušení akcí v uzavřených prostorech

Spojenci se s PIRÁTY a STAROSTY domluvili na zrušení akcí v uzavřených prostorech

Jelikož od pátku 18. září od 18 hodin začínají platit další omezení hromadných akcí, usnesli se lídři obou koalic, že zvolí zodpovědný přístup a upustí od kampaně ke krajským volbám v uzavřených prostorech, které jsou podle odborníků nyní nejvíce rizikové. Shodu našly strany snadno. Situaci vidí podobně a nechtějí ohrožovat zdraví obyvatel Olomouckého kraje.

„Vláda zanedbala preventivní opatření proti šíření koronaviru. Následkem je prudký nárůst počtu nových případů onemocnění COVID-19. My nechceme přispívat ke zhoršování situace, proto jsme se s respektem k epidemiologickým opatřením rozhodli zrušit předvolební akce ve vnitřních prostorách,” říká Josef Suchánek, lídr kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ

„Určitě nechceme malovat čerta na zeď, ale je potřeba myslet na budoucnost. A tím nemyslím jen blížící se volby, ale zejména průběh podzimu, kdy nás může podle předpovědí epidemie ještě potrápit,“ říká Marian Jurečka, kandidát na hejtmana za Spojence – Koalici pro Olomoucký kraj (KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených, ProOlomouc). Spojenci škrtli diskuze s podporovateli a kulatý stůl k programovým tématům pod střechou a své aktivity přesouvají do venkovní kavárny, která bude stát u olomoucké tržnice. Pokračovat bude i kontaktní kampaň v obcích a ve městech kraje.

Spojenci i PIRÁTI a STAROSTOVÉ zatím nechávají v platnosti události naplánované pod širým nebem. U Spojenců jde o farmářské dny nebo kulinářskou show, pokračovat bude i kontaktní kampaň v obcích a ve městech kraje. Piráti a Starostové projedou kraj s pirátským autobusem, rozdají mezi obyvatele 10 tisíc palic česneku pro posílení imunity a zapojí se také do dobrovolnické akce Ukliďme Česko.

Obě koalice budou dál pozorně sledovat situaci a reagovat na rizika spojená s epidemií koronaviru. Jsou připraveny obratem zrušit veškeré kontaktní formy kampaně, pokud si to okolnosti a zájem veřejného zdraví vyžádají.